روسیه: حقوق بشر در بسیاری از کشورهای اروپایی نقض می شود

روسیه,حقوق بشر,اروپا

مسکو-ایرنا- ˈکنستانتین دولگوفˈ نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه روسیه در امور دمکراسی و حقوق بشر از موارد متعدد نقض حقوق بشر در کشورهای اروپایی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت امور خارجه روسیه، دولگوف روز جمعه گفت: در گزارش سالانه وزارت خارجه روسیه درباره وضع حقوق بشر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، به موارد متعدد نقض حقوق اساسی انسان ها در این کشور پرداخته شده است.

وی افزود: این گزارش بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع بین المللی و محلی معتبر درباره موارد بی شمار نقض حقوق بشر در کشورهای اروپایی تنظیم و در آن مشکلاتی که این کشورها و سازمان های اروپایی در این زمینه در سال 2013 با آن مواجه بودند، منعکس شده است.

خارجی ستیزی، نژادپرستی و ملی گرایی افراطی و نقض حقوق اقلیت های قومی بیشترین موارد نقض حقوق بشر در اروپا است که مقام روس به آن اشاره کرد.

دولگوف گفت: نقض حقوق صدها هزار روس تبار در کشورهای بالتیک از مواردی است که از سال ها پیش همچنان ادامه دارد و هنوز اقدام موثری برای حل آن صورت نگرفته است.

وی از اقدامات فراتر از اختیارات پلیس در برخی کشورهای اروپایی هم به عنوان مساله نقض حقوق بشر در این کشورها یاد کرد.

نماینده تام الاختیار وزارت امور خارجه روسیه در امور دمکراسی و حقوق بشر گفت: تعدادی از کشورهای اروپایی با وجود تاکید بر ضرورت پای بندی به معیارهای بین المللی حقوق بشر ترجیح می دهند تعهدی را در زمینه دفاع از حقوق انسان ها در چارچوب قوانین بین المللی نپذیرند.

وی ابراز امیدواری کرد انتشار گزارش سالانه وزارت خارجه روسیه درباره وضع تامین حقوق بشر در کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا را به سوی تلاش برای جبران اشتباهات خود سوق دهد.

این مقام روس از آمادگی کشورش برای تبادل نظر و همکاری سازنده در این زمینه با اروپا خبر داد.

اروپام/2242**518**1144
کد N64756