۰
سفیر ایران در باکو:

رژیم صهیونیستی مثل رژیم آپارتاید از بین خواهد رفت

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست خارجی

سفیر ایران در آذربایجان گفت:ˈما معتقدیم همان گونه که آپارتاید در سایه مقاومت مردم آفریقای جنوبی از بین رفت، صهیونیسم هم به عنوان یک نظام نژادپرست و اشغالگر از بین خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، محسن پاک آیینˈ سفیر ایران در جمهوری آذربایجان روز پنجشنبه در گفت وگو با مجله خبری ˈسیمسار .آذˈ آذربایجان گفت: امروز رژیم صهیونیستی در تنگنا قرار گرفته است.

وی با اعلام این مطلب افزود: ˈجمهوری اسلامی ایران رژیم اسرائیل را یک رژیم غاصب که سرزمین های فلسطین را اشغال کرده می داند و از اینرو پیشنهاد برگزاری رفراندوم در فلسطین با حضور و مشارکت همه ساکنان فلسطین اعم از مسلمانان، یهودیان و مسیحیان و همچنین آوارگان فلسطینی را دارد.

وی تأکید کرد: ˈعمل به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران بهترین راه حل برای پرهیز از خشونت است و آمریکایی ها نیز باید اجرای دموکراسی واقعی را در فلسطین اشغالی بپذیرند.

پاک آیین ادامه داد:ˈما معتقدیم همان گونه که آپارتاید در سایه مقاومت مردم آفریقای جنوبی از بین رفت، صهیونیسم هم به عنوان یک نظام نژادپرست و اشغالگر از بین خواهد رفت. کشورهای مسلمان و سازمان همکاری های اسلامی هم باید از همه ظرفیت های دیپلماسی برای فشار به رژیم صهیونیستی استفاده کنند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.