/بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی/

نماینده حزب الله: مسلمانان در برابر تفرقه‌افکنی‌ها هوشیار باشند

سیاسی

کشورهای غربی و اندیشه‌های تکفیری می‌خواهند مشترکات بین ملسمانان را از ببرند

نماینده ویژه دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: کشورهای غربی می‌خواهند مشکلات به وجود آمده در جهان اسلام را بر گردن مسلمانان بیاندازند در صورتی که مقصر اصلی خود آنها هستند.

به گزارش خبرنگار دین واندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در ادامه مراسم بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی با عنوان " قرآن کریم و نقش آن در وحدت امت اسلامی" سید ابراهیم امین‌السید رییس شورای سیاسی و نماینده دبیرکل حز‌ب‌الله لبنان با بیان اینکه از خداوند سپاسگزارم که در میلاد پیامبر ختمی مرتبت و در هفته وحدت توانستم در این اجلاس شرکت کنیم اظهار کرد: این کنفرانس در شرایط حساس و مهمی برگزار شده است و باعث می‌شود که وحدت مسلمانان بیشتر گردد.

وی یادآور شد: متاسفانه درجهان امروز کسانی هستند پول دریافت می‌کنند تا ضد اسلام حرکت کنند ولی امت اسلامی همواره در این خطرها پیروز بوده است. خیلی‌ها فکر می‌کنند ما درلبنان و فلسطین فقط برای آن کشور کار می‌کنیم در صورتی که اینگونه نیست حضور ما در سوریه باعث می‌شود که این حضور به نفع تمام کشورهای اسلامی باشد.

نماینده ویژه دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطر نشان کرد: مسئله دیگری که در جهان امروز مسلمانان وجود دارد این است که دشمنان می‌خواهند با راه انداختن جنگ تازه مشترکات بین مسلمانان را از بین ببرند مشترکات سیاسی، فقهی و حقوقی و خیلی از مشترکات دیگر را آنها می‌خواهند نبرد در بین خود مسلمانان باشد.

امین‌السید تصریح کرد: آن جنگی که امروز در سوریه رخ داد تنها هدفش کشور سوریه نیست بلکه هدفش از بین بردن فلسطین و قدس است و امت اسلامی باید در مقابل کشورهای غربی به خصوص آمریکا و اسراییل بایستد.

وی در پایان گفت: مشکل این جا است که کشورهای غربی و ضداسلام‌ها می‌خواهند تمام کشتارها را از سر خود باز کرده و به اسم اسلام تمام کنند و مسلمانان باید در برابر اینگونه تفرقه افکنی‌ها هوشیار باشند. من در این جا از سران کشورهای اسلامی می خواهم که مواضع خود را در خصوص حمایت از امت اسلامی بگویند و ما در مقابل اندیشه تکفیری ایستاده و از آنها حمایت می‌ کنیم.

انتهای پیام

کد N64653