اکرمی در گفت‌وگو با ایسنا:

با وحدت می‌توان در مقابل بحران‌ها ایستاد

هفته وحدت,وحدت

یک نماینده سابق مجلس گفت: ندای وحدت یک نتیجه و اهداف مثبت برای جامعه اسلامی و کل جهان دارد، پس وحدت نه تنها برای اسلام بلکه برای تمام کشورها ضرورت دارد و مفید است.

یک نماینده سابق مجلس گفت: ندای وحدت یک نتیجه و اهداف مثبت برای جامعه اسلامی و کل جهان دارد، پس وحدت نه تنها برای اسلام بلکه برای تمام کشورها ضرورت دارد و مفید است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا اکرمی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با تبریک هفته وحدت و ولادت حضرت رسول(ص) و با بیان این‌که «اسلام منادی وحدت است» ‌اظهار کرد: اسلام تمام هدفش رسیدن به وحدت است و خواهان وحدت در بین تمامی ادیان الهی است و تمام انسان‌های قانونمند که خواستار وحدت هستند را به همکاری دعوت می‌کند.

وی ادامه داد: وحدت باعث رشد انسان‌ها می‌شود و آسیب‌پذیری را به حداقل می‌رساند با وحدت می‌توانیم در مقابل بحران‌ها ایستاده و دشمنان نمی‌توانند در مقابل ما اقدامی کنند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز در ادامه با اشاره به موانعی که بر سر راه وحدت مسلمین وجود دارد، گفت: یکی از موانع وحدت سیاست‌های استعماری قدرت‌های دنیا است که آنها نمی‌توانند اتحاد، استقلال و انسجام مسلمانان را ببینند و همواره آنها را استعمار می‌کنند تا وحدت‌شان از بین برود.

وی یادآور شد: مسأله بعدی که بر سر راه وحدت وجود دارد ناآگاهی و جهل ملت‌هاست که این امر متأسفانه در کشورهای جهان سوم به وضوح دیده می‌شود و آنها هنوز اطلاعات و آگاهی کمی در راستای جنایات اسرائیل و آمریکا دارند و به همین دلیل است که سلطه آنها گاهی بر ملت‌های مسلمان تداوم پیدا می‌کند.

دبیر شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: یکی دیگر از مسائلی که باعث عدم وحدت می‌شود، رسانه‌ها هستند. متأسفانه رسانه‌های خارجی قدرت کاملی بر گوش و چشم دل مردم دارند و تأثیرگذار هستند. آنها که نمی‌خواهند مسلمانان به وحدت برسند از هر ابزار و وسیله‌ای برای رسیدن به هدف‌شان استفاده می‌کنند این ما هستیم که باید با قدرت در مقابل آنها بایستیم.

اکرمی در ادامه با بیان این‌که «بعد از به وجود آمدن وحدت باید حقانیت دین اسلام را نیز به اثبات برسانیم و این حقانیت راه‌های بسیاری دارد» اظهار کرد: برای آگاه‌سازی و بیداری باید اسلام و توصیه‌های رسول اکرم(ص) و قرآن و عترت را محور قرار دهیم چرا که آنها برای گمراهی جهان اسلام دست روی این‌ها گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: نکته بعدی که ما باید برای حقانیت اسلام به آن توجه کنیم این است که هیچگاه نگذاریم سلطه‌گران در دولت‌های اسلامی مسلط شوند. به نوعی در جهان اسلام خودمان به یکدیگر کمک کنیم تا به وحدت برسیم.

این نماینده سابق مجلس در پایان گفت: راه سوم برای رسیدن به وحدت این است که هیأت‌های مختلفی از دانشگاه‌ها و حوزه‌های سراسر کشور در قالب یک جمع آگاه به کشورهای مختلف بروند و از اطلاعات دینی خود استفاده کنند با این اطلاعات دینی می‌توانند روشنگری را به جهان ارائه کنند و به کشورهای غربی و آنهایی که علیه اسلام فعالیت می‌کنند بفهمانیم که در مقابل زبان زور، قدرت منطق هم وجود دارد و قدرت منطق که اسلام بر آن تاکید دارد کارآمدتر است.

انتهای پیام

کد N64397