سخنگوی حزب جوانان ایران اسلامی:

درصدد برگزاری کنگره هستیم/نظراتمان درباره قانون احزاب را اعلام می‌کنیم

احزاب,وزارت كشور

سخنگوی حزب جوانان ایران اسلامی گفت که این حزب بررسی و اصلاح پیش‌نویس لایحه احزاب را در دستور کار خود قرار داده است و نظرات اصلاحی خود را به وزارت کشور ارسال می‌کند.

سخنگوی حزب جوانان ایران اسلامی گفت که این حزب بررسی و اصلاح پیش‌نویس لایحه احزاب را در دستور کار خود قرار داده است و نظرات اصلاحی خود را به وزارت کشور ارسال می‌کند.

محمد خون‌چمن در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: نشست هم‌اندیشی وزیر کشور با احزاب و در دستور کار قرار دادن اصلاح قانون احزاب، قانون انتخابات و نیز قانون فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد توسط وزارت کشور نشان‌دهنده رویکرد مثبت دولت به احزاب است و می‌توان از آن به عنوان کلید آغاز فعالیت‌های این دولت برای توسعه و تقویت احزاب سیاسی و سازمان‌های مردم‌نهاد یاد کرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت این اقدام وزیر کشور خاطرنشان کرد: در بحث اصلاح قانون احزاب مناسب است نظر تمامی احزاب به شکلی برای اصلاح این قانون اخذ شود تا از جامعیت بیشتری بر خوردار باشد و دعوت از تعداد محدودی از احزاب در کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی برای اصلاح این قانون نمی‌تواند بیان کننده دیدگاه کل احزاب باشد.

این فعال سیاسی همچنین افزود: حزب جوانان ایران اسلامی حمایت های مادی و معنوی به احزاب و فراهم کردن زمینه های لازم برای برگزاری انتخابات حزبی را گام بسیار مهمی برای توسعه و تقویت فعالیت احزاب می داند که با عنایت و توجه دولت یازدهم می تواند به سرانجام خوبی برسد.

خون‌چمن در پایان اظهار کرد: حزب جوانان ایران اسلامی با تشکیل کمیته اجرایی برگزاری کنگره هم‌اکنون در حال برنامه‌ریزی جهت برگزاری هشتمین کنگره خود است که جزئیات برگزاری کنگره این حزب پس از نهایی شدن در شورای مرکزی اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N64315