انگلیس، سفیر اسراییل را فراخواند

واحد مرکزی خبر نوشت:

دولت انگلیس سفیر رژیم صهیونیستی را به علت طرح های جدید این رژیم برای احداث بیش از 1800 واحد مسکونی جدید به وزارت امور خارجه احضار کرد.
رژیم صهیونیستی جمعه در اقدامی که به اعتقاد فلسطینی ها هدف از آن وادار کردن امریکا به انصراف از پیگیری مذاکرات سازش خاورمیانه است، این طرح را اعلام کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس اعلام کرد: «سفیر اسرائیل پنجشنبه 16 ژانویه به علت تصمیم اخیر اسرائیل مبنی بر به مناقصه گذاشتن طرح های احداث شهرک جدید در شرق بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن، احضار شد.»
«سیمون فراسر » معاون دائم وزارت امور خارجه انگلیس همچنین خاطرنشان کرد اعلام شهرک سازی تأثیر زیان آوری بر فضای منتهی به گفتگوهای سازنده می گذارد. انگلیس از اسرائیل خواست از اعلام چنین طرح هایی خودداری ورزد.»
به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، اسرائیل یک هفته پس از سفر جان کری وزیر امور خارجه امریکا از منطقه اعلام کرد قصد دارد 1076 واحد مسکونی را در بخش الحاقی شرق بیت المقدس و 801 واحد مسکونی دیگر را در بخش اشغالی کرانه باختری احداث کند.
فراسر به سفیر اسرائیل در لندن گفت مذاکرات کنونی صلح خاورمیانه فرصتی منحصر به فرد برای پایان دادن به مناقشات دو طرف یک بار برای همیشه است.

5252

کد N64227