دولت روحانی تا كجا ‌شوكه می‌شود؟

محمود احمدی نژاد, حسن روحانی

تعهدات ایفا نشده دولت احمدی‌نژاد تنها در استان خوزستان چیزی حدود 24هزار میلیارد تومان است.

برگ دیگری از میراث دولت احمدی‌نژاد


به گزارش آفتاب به نقل از ایرنا، سفرهای استانی همان كه افتخار دولت احمدی‌نژاد بود تمام شد و هنوز تعهدات ایفا نشده این سفرها روی هم تلنبار شده است؛ سفرهایی كه برخی می‌گفتند یك پروژه تبلیغاتی-انتخاباتی احمدی‌نژاد بود تنها روی كاغذ آمد و خبری از اجرایی شدنش نشد.
 حالا تعهدات ایفا نشده دولت احمدی‌نژاد تنها در استان خوزستان چیزی حدود 24هزار میلیارد تومان است. تعهداتی كه دل مردم را خوش كرد و ذهن‌هایشان را بی‌اعتماد نسبت به دولتمردان. حالا دولت روحانی با پدیده جدید دیگری هم درباره میراث‌هایی كه دولت احمدی‌نژاد برایش گذاشته آشنا شد و روحانی متوجه شده كه كار سخت‌تر از آن حرف‌هاست و شاید باید تا پایان دوره‌اش به اجرای تعهدات دولت سابق بپردازد.
آمار قابل تامل معاون رییس‌جمهور

«محمد شریعتمداری» كه با حسن روحانی در نخستین سفر دولت همراه است درباره تعهدات دولت سابق در استان خوزستان گفت: بیش از سه هزار و 800 پروژه عمرانی در این استان در مراحل مختلف ساخت است و دولت سابق 24هزار میلیارد تومان تعهد در این زمینه برای خود ایجاد كرده است. وی ادامه داد: طی هشت سال تنها 30 درصد منابع این تعهدات اختصاص یافته و 17 هزار میلیارد تومان از تعهدات دولت سابق باقی مانده كه باید دولت یازدهم و حتی دولت دوازدهم این تعهدات را اجرا كند. شریعتمداری با اشاره به اینكه در حوزه تسهیلات بانكی تصویب شده كه حدود 204 طرح از تسهیلات بانكی بهره‌مند شود، اظهار داشت: در این ارتباط 9 هزار میلیارد تومان تعهد ایجاد شده كه یك هزار و 900 میلیارد تومان پرداخت شده و بیش از هفت هزار میلیارد تومان تسهیلات بانكی باقی مانده است.
تامین منابع این تعهدات از طریق عادی 16 سال طول می‌كشد

معاون اجرایی رییس‌جمهوری پیش‌بینی كرد: تامین منابع مالی 24 هزار میلیارد تومان تعهد ایفا نشده استان خوزستان از طریق منابع عادی 16 سال طول بكشد. وی با اشاره به اینكه دولت یازدهم سفر استانی خود را از مشهد شهدای انقلاب اسلامی ایران یعنی خوزستان آغاز كرد، گفت: ادای احترام به خون‌های پاك شهدا كه دراین خطه زرخیز روی زمین ریخته شده است، ضروری بود. شریعتمداری افزود: به هیچ‌وجه در سفرهای استانی كاروان تدبیر و امید تصمیمات خلق الساعه مشاهده نخواهد شد و تصمیمات بر اساس طرح‌های مطالعه شده مبنی بر آمایش سرزمین و بررسی‌های كارشناسی اتخاذ می‌شود.
دولت روحانی تا كجا ‌شوكه می‌شود؟

دولت روحانی هر روز بیشتر از گذشته شوكه می‌شود. عمق حقایق عملكرد دولت احمدی‌نژاد هر روز بیشتر مشخص می‌شود و دولت نوپا خودش هم نمی‌تواند تعهدی بدهد چراكه نه تنها خودش بلكه دولت‌های بعدی نیز باید به اجرای تعهدات دولت احمدی‌نژاد مشغول باشند. در زمانی كه سفرهای استانی دولت احمدی‌نژاد با آن حجم از تبلیغات صورت می‌گرفت منتقدان این سفرها كه به بودجه مصوبات چند صدتایی این سفرها اعتراض داشتند هر روز بیشتر از گذشته متهم می‌شدند كه چشم دیدن روابط تنگاتنگ دولت با مردم را ندارند. حالا حامیان دولت سابق سكوت كرده‌اند و ترجیح می‌دهند به دنبال گیر جدیدی برای دولت روحانی باشند تا مرهمی باشد بر عذاب وجدان‌شان.
کد N64222