محمدی گلپایگانی: حجت الاسلام حسنی سرمایه ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است

امام جمعه ارومیه,حجت الاسلام حسنی

ارومیه - ایرنا - حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری گفت: حجت الاسلام والمسلمین غلامرضا حسنی ، روحانی مجاهد، شخصیتی ارزشمند و سرمایه ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، روز پنجشنبه در دیدار با حجت الاسلام حسنی در ارومیه، ضمن ابلاغ سلام رهبر معظم انقلاب به ایشان افزود: حجت الاسلام والمسلمین حسنی دارای سوابق درخشانی در عرصه دفاع از ارزش های انقلاب و نظام اسلامی است و در طول تاریخ انقلاب اگر بخواهیم یک روحانی مبارز و نستوه را نام ببریم اولین نامی که به ذهن متبادر می شود، نام حاج آقای حسنی است.

وی اضافه کرد: حجت الاسلام والمسلمین حسنی نقش بسیار مهمی را در اوایل انقلاب اسلامی در آذربایجان غربی که استان پرآشوبی بود ایفا کرد و وجود وی در آن زمان و امروز، مایه دلخوشی و قوت قلب مبارزین انقلابی بوده است.

رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب با قدردانی از خدمات انقلابی و ماندگار حجت الاسلام و المسلمین حسنی در آذربایجان غربی اظهار کرد: ایشان اگرچه از سمت امامت جمعه ارومیه کناره گیری کرده اند ولی همچنان یک نقطه قوت برای این استان و نظام می باشند و آقای قریشی نیز در ماموریت جدید خود باید از تجربیات و رهنمودهای وی بهره بگیرد.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، با تاکید بر اینکه تجربیات و خاطرات حجت الاسلام و المسلمین حسنی باید به صورت کتاب گردآوری و منتشر شود، افزود: خاطرات حاج آقا حسنی ، جزء مهمترین اسناد انقلاب اسلامی است و باید به صورت کتاب در اختیار مردم به ویژه جوانان قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی قریشی امام جمعه جدید ارومیه و نماینده ولی فقیه در استان نیز در این دیدار گفت:حجت الاسلام والمسلمین حسنی، پدر معنوی روحانیون این استان هستند و همواره از نظرات و رهنمودهای ارزشمند ایشان بهره خواهیم گرفت.

قربانعلی سعادت استاندار آذربایجان غربی و حجت الاسلام والمسلمین سید محمد فخری امام جمعه موقت ارومیه نیز در این دیدار به بیان خاطراتی از رشادت ها و مجاهدت های حجت الاسلام و المسلمین حسنی در دوران انقلاب پرداختند.

حجت الاسلام محمدی گلپایگانی، رئیس دفتر مقام معظم رهبری برای معرفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه، شرکت در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی و دیدار با مسوولین و مقامات سیاسی و مذهبی استان، روز پنجشنبه وارد ارومیه شده است.

8137/583**1552
کد N64178