پوتین: تمام تلاش خود را برای موفقیت‌آمیز بودن ژنو 2 به کار می‌گیریم

ايران,سوريه,روسيه,مصر

رئیس‌جمهوری روسیه با بیان اینکه کشورش تمام تلاش خود را برای موفقیت‌آ‌میز بودن نشست ژنو2 پیرامون حل و فصل بحران سوریه انجام می‌دهد، اظهار امیدواری کرد که مردم مصر بر مشکلات سیاسی و اقتصادی خود فائق آیند.

رئیس‌جمهوری روسیه با بیان اینکه کشورش تمام تلاش خود را برای موفقیت‌آ‌میز بودن نشست ژنو2 پیرامون حل و فصل بحران سوریه انجام می‌دهد، اظهار امیدواری کرد که مردم مصر بر مشکلات سیاسی و اقتصادی خود فائق آیند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیه الیوم، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه در هنگام تحویل گرفتن استوارنامه‌های تعدادی از سفیران خارجی در کرملین عنوان داشت که کشورش تمام تلاش خود را می‌کند تا نشست ژنو2 که قرار است 22 ژانویه جهت حل و فصل بحران سوریه در مونترو سوییس برگزار شود، موفقیت‌آمیز باشد و به پایان خونریزی‌ها در این کشور بیانجامد.

وی خاطرنشان کرد: ما باید با یکدیگر فعالیت کنیم تا نتایج اولیه حاصل شده درخصوص برخی از مسائل اصلی بین‌الملل به صورت عمیق‌تری اجرا شود و من اکنون در مورد دو مسئله سوریه و ایران سخن می‌گویم.

رئیس‌جمهوری روسیه خواهان حمایت از تلاش‌های جامعه بین‌الملل برای برگزاری نشست بین‌المللی پیرامون سوریه شد و گفت: ما امیدوار هستیم که تمامی طرف‌های تاثیرگذار به صورت مثبت در حل و فصل درگیری‌های سوریه به ایفای نقش بپردازند.

در همین حال رئیس‌جمهوری روسیه به مسئولان مصری به دلیل موفقیت‌آمیز بودن برگزاری همه‌پرسی پیش‌نویس قانون اساسی جدید مصر تبریک گفت.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد که جامعه مصری بتواند بر مشکلات سیاسی و اقتصادی خود فائق آید و این کشور بتواند مجددا در مسیر ثبات و توسعه قرار بگیرد.

ولادیمیر پوتین همچنین خطاب به سفیر جدید مصر اظهار امیدواری کرد که سطح همکاری‌ها میان این دو کشور ارتقا یابد.

در همین حال، رئیس‌جمهوری روسیه خواهان اجرای طرح همکاری‌های مشترک میان ایران و گروه 1+5 شده و نسبت به فرصت‌ها برای حل و فصل مسئله هسته‌ای ایران اظهار امیدواری کرد.

وی خاطرنشان کرد: اجرای طرح همکاری‌های مشترک میان ایران و 1+5 شرایطی را برای حل و فصل کامل مسئله هسته‌ای ایران به وجود می‌آورد و ضامن حقوق ایران برای استفاده از توانایی‌های هسته‌ای مسالمت‌آمیز تحت نظر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد بود.

ولادیمیر پوتین عنوان داشت: ما معتقد هستیم که از طریق تلاش‌های مشترکمان می‌توانیم راه‌حل‌هایی را برای مسائل مهم در عرصه سیاسی منطقه و بین‌الملل پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه روابط میان ایران و روسیه به سطح جدیدی نزدیک می‌شود، تصریح کرد: ما با آقای حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و اعضای دولت ایران مذاکرات ثمربخشی پیرامون ادامه همکاری‌های دوجانبه، اوضاع سوریه و افغانستان و برنامه‌های هسته‌ای ایران داشتیم.

پوتین اظهار کرد که پتانسیل‌های روابط روسیه و ایران دارای منفعت بسیار زیادی است که تاکنون به صورت کامل مورد استفاده قرار نگرفته است.

انتهای پیام

کد N63816