تاکید عضو مسلمان مجلس اعیان انگلیس بر ضرورت تقویت وحدت میان مسلمانان

انگلیس,ایران,وحدت اسلامی

لندن - ایرنا - یک عضو مسلمان مجلس اعیان انگلیس با استقبال از نامگذاری ایام ولادت پیامبر اسلام(ص) به عنوان هفته وحدت، بر ضرورت تقویت وحدت و همدلی میان مسلمانان تاکید کرد.

لرد ˈنظیر احمدˈ در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار ایرنا، گفت: پیروان مذاهب مختلف اسلامی باید با بهره گیری از آموزه های پیامبر اسلام (ص) بویژه در زمینه مدارا و گذشت، وحدت و همدلی را نه تنها در میان خود بلکه با پیروان سایر ادیان الهی تقویت کنند.

وی تاکید کرد: اسلام دین صلح و دوستی و مخالف خشونت و افراط گرایی است، لذا پیروان مذاهب مختلف اسلامی بویژه علما و اندیشمندان اسلامی باید با پرهیز از دامن زدن به اختلافات، بر اصول مشترک میان مسلمانان تاکید کنند.

این عضو مجلس اعیان انگلیس با اشاره به تلاش های جمهوری اسلامی ایران برای تقویت وحدت میان مسلمانان گفت: من به مناسبت هفته وحدت و برای شرکت در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی در تهران، عازم ایران هستم و معتقدم که برگزاری این گونه کنفرانس ها با حضور علماء و اندیشمندان مذاهب مختلف اسلامی می تواند به رفع سوءتفاهمات و نزدیکی هر چه بیشتر مسلمانان کمک کند.

لرد احمد که از سال 1998 میلادی عضو مجلس اعیان انگلیس است، در پاسخ به سوالی در مورد جایگاه مسلمانان در جامعه انگلیس، اظهارداشت: مسلمانان منشاء خدمات زیادی برای جامعه انگلیس بوده اند و طی 10، 12 سال اخیر خدمات مسلمانان به جامعه انگلیس از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی افزایش زیادی یافته است.

وی افزود: در این مدت ما همچنین شاهد تقویت موقعیت و جایگاه مسلمانان در انگلیس بوده ایم. به عنوان مثال ما یک دهه پیش شخصیت های مسلمان را در خط مقدم سیاست انگلیس از جمله در دولت و یا در میان رده های بالای حزب مخالف دولت نداشتیم.

ˈاما امروز خوشبختانه شخصیت های مسلمان هم در کابینه (به عنوان معاون وزیر و وزیر مشاور) حضور دارند و هم شاهد حضور برخی شخصیت های مسلمان در کابینه سایه حزب مخالف هستیم.ˈ

این عضو پارلمان انگلیس گفت: از نظر اقتصادی نیز مسلمانان طی سال های اخیر بسیار فعال بوده اند و ما در حال حاضر حدود 10 هزار مسلمان میلیونر در انگلیس داریم که از نظر اقتصادی و ایجاد اشتغال و کمک به توسعه کشور فعال هستند.

وی خاطرنشان کرد: البته هنوز مشکلات زیادی از نظر اقتصادی و آموزشی در میان جوامع مسلمان وجود دارد که باید برای رفع این مشکلات تلاش کنیم.

لرد احمد تاکید کرد: من مطمئنم به رغم مشکلات موجود، وضعیت مسلمانان و نقش و جایگاه آنان طی سال های آینده، بهتر نیز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از این مصاحبه از افزایش حملات نژادپرستانه علیه مسلمانان انگلیس انتقاد کرد و خواستار محافظت بیشتر و بهتر دولت از مسلمانان و اماکن متعلق به آنان شد.

وی گفت: متاسفانه طی یک سال گذشته شاهد افزایش 75 درصدی در حملات نژادپرستانه و مبتنی بر نفرت مذهبی علیه مسلمانان و مساجد آنان بوده ایم. اسلام هراسی و حملات علیه مسلمانان بویژه پس از قتل یک سرباز انگلیسی در جنوب لندن در ماه مه (خرداد) گذشته، افزایش زیادی یافت.

وی اظهارداشت: کسانی که سرباز ˈلی ریگبیˈ را در منطقه ˈولوویچˈ به قتل رساندند، فقط ادعای مسلمانی داشتند. چنین افرادی هیچ نسبتی با جامعه مسلمانان انگلیس ندارند و نباید این گونه جنایات به پای مسلمانان نوشته شود.

لرد احمد افزود: همان گونه که ما هم حمله کنندگان به مسلمانان و مساجد آنان را تروریست مسیحی نمی دانیم بلکه افراد جنایتکاری می دانیم که باید با آنها برخورد قانونی شود.

این عضو مجلس اعیان انگلیس همچنین برخی از رسانه های غربی را در دامن زدن به اسلام هراسی و ارائه چهره ای منفی و غیرواقعی از مسلمانان مقصر دانست.

اروپام**345
کد N63668