وزارت خارجه روسیه:

لاوروف و ظریف درباره مساله هسته‌ای و سوریه گفت‌وگو می‌کنند

ايران,انرژي هسته‌يي,روسيه

بر اساس بیانیه وزارت امور خارجه روسیه، مسکو روابط سودمند متقابل خود با ایران را گسترش داده و به تعامل با تهران به نفع ثبات منطقه‌ای و امنیت بین‌المللی ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از ریا نووستی، سرگئی لاوروف و محمد جواد ظریف وزرای خارجه روسیه و ایران شامگاه روز پنج‌شنبه در مسکو دیدار کرده و مسایلی مانند برنامه هسته‌ای تهران و تدارکات برای کنفرانس ژنو 2 در خصوص مساله سوریه را مورد بحث قرار می دهند.

وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام این مطلب آورد: طرح اقدامات مشترک گروه 1+5 و ایران، مصوبه 24 نوامبر سال 2013 در ژنو این امکان را فراهم کرد که فرصت لازم برای حل یکی از مسائل مهم سیاست بین‌المللی یعنی برنامه هسته‌ای ایران فراهم شود. توافقنامه حاصله اساس محکمی برای ادامه مذاکرات با هدف رسیدن به راه حل جامع به وجود می آورد.

روسیه همانند گذشته برای تامین پیشرفت مثبت این روند و نیل به حل نهایی مساله در پشت میز مذاکرات هر کاری از دستش بر می‌آید، انجام می‌دهد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد: مواضع مسکو و تهران در مساله سوریه نیز تا حد زیادی یکسان بوده و هر دو طرف معتقدند راهی غیر از حل و فصل صلح آمیز این بحران وجود ندارد.

روسیه بر این باور است که تمام نیروهای بین‌المللی و منطقه‌ای تاثیرگذار بر رویدادهای سوریه از جمله ایران باید در کنفرانس بین المللی ژنو 2 برای حل مساله سوریه شرکت کنند.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان شامگاه روز چهارشنبه دمشق را به مقصد مسکو ترک کرد.

انتهای پیام

کد N63364