دفاتر مالی دولتی هدف جدید معترضان تایلندی

سیاسی

معترضان ضد دولتی تایلند که با هدف استعفای دولت این کشور سعی در فلج کردن وزارتخانه‌ها را دارند،‌ این بار دفاتر مالی در این کشور را هدف قرار داده‌اند.

معترضان ضد دولتی تایلند که با هدف استعفای دولت این کشور سعی در فلج کردن وزارتخانه‌ها را دارند،‌ این بار دفاتر مالی در این کشور را هدف قرار داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این در حالی است که به نظر می‌رسد از شمار معترضان ضد دولتی در تایلند کاسته شده و وزیران این کشور اعلام کرده‌اند که قدرت این جنبش رو به زوال است.

یک نهاد دولتی مبارزه با فساد قرار است امروز (پنج‌شنبه) حکمی را در خصوص تخلفات در طرح خرید برنج صادر کند. طرحی که دولت برای حمایت از کشاورزان مطرح کرد .

سوتهپ تائگسوبان، رهبر اپوزیسیون تایلند در سخنرانی خود به معترضان گفت که روز پنجشنبه دفاتر مالی در بانکوک را که تحت نظر وزارت دارایی این کشور است، هدف قرار دهند.

وی افزود: معترضان از هر نقطه باید نزدیک‌ترین دفتر مالی را شناسایی و آن را ببندند.

برخی از فعالان تندرو نیز تهدید کرده‌ بودند در صورتی که شیناواترا تا ساعت 8 شب چهارشنبه به وقت محلی بانکوک استعفا ندهد بازار بورس و مرکز کنترل ترافیک هوایی در این کشور را ببندند.

این در حالی است که از شمار معترضانی که شب‌ها در برخی از هفت چهارراه بزرگ بانکوک چادر می‌زدند کاسته شده هم‌چنین اقدام آن‌ها برای منع تردد خودروها و بستن جاده‌ها نیز با شک و دودلی انجام شده است.

شیناواترا روز چهارشنبه رهبران و احزاب سیاسی مخالف را برای بررسی پیشنهادی برای تغییر در خصوص تاریخ انتخابات تایلند به مذاکره دعوت کرده بود، اما مخالفان از مذاکره با وی سرباز زدند.

دولت تایلند امروز به پلیس این کشور دستور دستگیری معترضانی را که خواستار بازداشت شیناواترا شده‌بودند را صادر کرد.

انتهای پیام

کد N63311