کری ریاست هیات آمریکا در ژنو 2 برعهده دارد / دیدار وزیران خارجه آمریکا و روسیه در سوئیس

سوريه,آمريكا,روسيه

وزیران خارجه آمریکا و روسیه 22 ژانویه (دوم بهمن) در حاشیه کنفرانس ژنو 2 که در مونترو سوئیس برگزار می‌شود، با یکدیگر دیدار می‌کنند.

وزیران خارجه آمریکا و روسیه 22 ژانویه (دوم بهمن) در حاشیه کنفرانس ژنو 2 که در مونترو سوئیس برگزار می‌شود، با یکدیگر دیدار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت خارجه روسیه اعلام کرد که در گفتگوی تلفنی سرگئی لاوروف و جان کری، وزیران خارجه روسیه و آمریکا در روز چهارشنبه توافقاتی حاصل شد از جمله تماس و دیداری دو جانبه در حاشیه کنفرانس ژنو 2 .

براساس این بیانیه مسائل بین‌المللی از جمله آماده سازی برای کنفرانس صلح سوری، تسهیل ارسال کمک‌های انسانی به این کشور و برنامه هسته‌ای ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آمریکا اعلام کرده که جان کری، ریاست هیات آمریکایی شرکت‌کننده در نشست ژنو2 را بر عهده خواهد داشت.

در همین راستا ماری هارف، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: ما بر اساس این اعتقاد که مخالفان در ژنو مشارکت خواهند کرد، رفتار می‌کنیم و نمی‌توانیم این تصور را به خود راه دهیم که در صورت عدم مشارکت آنها، چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی تصریح کرد: رابرت فورد، سفیر غیرمقیم آمریکا در دمشق در استانبول است و تلاش می‌کند مخالفان را برای مشارکت در ژنو2 قانع کند. مشارکت مخالفان در ژنو تنها به نفع ما نیست بلکه به نفع خود آنها و همچنین مردم سوریه است.

این مقام آمریکایی تصریح کرد که جان کری به داووس می‌رود تا در در چهل و چهارمین اجلاس جهانی اقتصاد مشارکت کند و در آنجا مجددا بر تعهد خود به تحقق صلح میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها تاکید خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N63226