مسلمان یونانی: وحدت، راه نجات اسلام است

رئیس انجمن مسلمانان,وحدت تنها راه نجات است,یونان

آتن - ایرنا - رییس انجمن مسلمانان یونان، وحدت عملی امت اسلام را یکی ازتعلیمات عالی اسلام دانست که تنها راه نجات جهان اسلام است.

«نعیم الفندرو» رییس انجمن مسلمانان یونان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: ابتکار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در تعیین هفته وحدت را مهم توصیف کرد و گفت: وحدت میان امت اسلامی و بخصوص وحدت عملی میان مسلمانان جهان امروز بیش ازهر زمانی ضروری تر است و امیداورم این خواست اسلام که برگرفته از تعلیمات عالی اسلام است، به زودی تحقق یابد، زیرا این تنها راه نجات جهان اسلام است.

وی افزود: بایستی راهکارهای عملی کردن وحدت را یافت و به آن عمل کرد و ما مسلمانان در یونان در عمل، وحدت را تجربه کرده ایم.

نعیم به بروز اختلاف میان مسلمانان و دولت بر سر ساخت یک مسجد در شهر آتن اشاره کرد و با رد ادعاهای دولت در خصوص اینکه ساخت این مسجد به اختلافات میان مسلمانان دامن می زند، گفت: هیچ اختلافی میان برادران شیعه و سنی در سر اداره مسجدی که ساخته می شود، وجود ندارد.

رییس انجمن مسلمانان یونان به دولت توصیه کرد اجازه ساخت مسجد در شهر آتن را بدهد، زیرا با ساخت این مسجد مسلمانان در کنار هم آن را اداره خواهند کند و هیچ مشکلی بوجود نمی آید.

نعیم افزود: برادران مسلمان شیعه نیز همین توصیه ها را به دولت یونان کردند زیرا آنها نیز مطمئن هستند مسلمانان هیج مشکلی با هم نخواهند داشت و بدین ترتیب راه برای اتخاذ تصمیم نهایی برای ساخت مسجدی توسط دولت یونان در شهر آتن فراهم آمد و امیدوارم این خواست مسمانان یونانی و مقیم شهر آتن در سایه وحدت به زودی برآورده شود.

وی گفت: این فقط نمونه کوچکی از قدرت وحدت میان مسلمانان بود، بنابراین چنانچه مسلمانان به خواسته و آموزه های قرآن کریم عمل کنند و از اختلافات واهی دست بردارند، می توانند به آسایش، آرامش و به اخوت که تنها راه نجات آنان است، برسند.

این مقام مذهبی یونان گفت: قدرت های سلطه طلب برای تسلط بر منابع طبیعی و مقدرات جهان اسلام و تامین امنیت رژیم صهیونیستی به ایجاد تفرقه میان امت اسلامی دست می زند و از دور به نظاره کردن اثر آتش افروزی خود در میان امت اسلامی می نشینند.

نعیم افزود: بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با ابتکار تعیین هفته وحدت، زمینه راه برای رسیدن به وحدت میان امت اسلامی فراهم کرد و میدواریم مسلمانان با استفاده از این فرصت گام های عملی در جهت وحدت امت اسلامی بردارند.

رییس انجمن مسلمانان یونان با تاکید بر ضرورت همکاری میان مسلمانان افزود: جهان اسلام امروز بیش از هر زمان دیگری قربانی توطئه های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام است و مسلمانان نباید بیش از این در دام تفرقه افکنی دشمنان اسلام بیفتند زیرا ادامه غفلت باعث رشد افراط گرایی،خشونت و در نهایت موجبات گرفتاری بیش از پیش جهان اسلام و شادمانی دشمنان خواهد شد.

اروپام**2170**1545
کد N63076