واکنش سخنگوی وزارت خارجه به بازداشت سه مظنون به ربودن شهروند ایرانی در امارات

سخنگو,وزارت امور خارجه,امارات

تهران - ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه کشورمان در خصوص انتشار اخبار مربوط به بازداشت سه مظنون به ربایش عباس یزدان پناه، گفت: تاکنون از سوی طرف اماراتی به صورت رسمی در این خصوص گزارشی دریافت نکرده ایم.

به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل رسانه ای وزارت امور خارجه؛ ˈمرضیه افخمˈ روز چهارشنبه در پاسخ به سؤالی درباره انتشار خبری مربوط به بازداشت سه مظنون به ربودن عباس یزدان پناه شهروند ایرانی توسط نیروهای امنیتی امارات، اظهار داشت: ما نیز این اخبار را از رسانه ها شنیده ایم و تاکنون به صورت رسمی از سوی طرف اماراتی پیرامون آن گزارشی دریافت نکرده ایم لذا در انتظار دریافت جزئیات مربوط به آن از سوی دولت امارات هستیم.

وی افزود: به منظور پیگیری امور و وضعیت این اتباع کشورمان بر اساس کنوانسیون بین المللی و به منظور دسترسی کنسولی به این افراد، یادداشت هایی از سوی نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در امارات به وزارت خارجه این کشور ارسال شده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر اینکه از زمان انتشار اخبار مربوط به ربوده شدن عباس یزدان پناه شهروند ایرانی در تیرماه سال جاری خواستار دریافت اطلاعات کامل درباره سرنوشت وی شده بودیم، عنوان کرد: انتظار ما این است که دولت امارات اطلاعات مربوط به این شهروند ایرانی را با توجه به اینکه فرد مهمی در پرونده کرسنت است به ما اعلام کنند.

**شبد** 3404
کد N62859