امیرعبداللهیان با وزیر خارجه کویت دیدار کرد

كويت

حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه با شیخ صباح الخالد معاون اول نخست وزیر و وزیر خارجه کویت دیدار و درباره توسعه روابط و تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر عبداللهیان که برای شرکت در اجلاس کمک به مردم سوریه به کویت سفر کرده است، با اشاره به برگزاری موفق دومین کمیسیون عالی دو کشور در ماه گذشته ابراز امیدواری کرد: همزمان با اجرایی شدن مصوبات این نشست اجلاس، کمیته‌های مشترک کنسولی و بازرگانی در آینده نزدیک جهت تسهیل در امور ایرانیان و افزایش تجارت بین دو کشور برگزار شود.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با تاکید بر اینکه افراطی‌گری و فرقه‌گرایی از تهدیدهای امنیت منطقه است، افزود: جمهوری اسلامی ایران رایزنی مستقیم و مستمر با کشورهای منطقه را جهت مقابله با این تهدیدات امری ضروری می داند.

وزیر خارجه کویت نیز در این دیدار ضمن تشکر از حضور هیات کشورمان در این کنفرانس اظهار داشت: با برگزاری دومین کمیسیون عالی مشترک روابط و مناسبات دو کشور در مسیر صحیح و رو به رشد خود قرار گرفته است.

شیخ صباح الخالد ضمن تبریک توافق اخیر بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای 1+5 جهت اجرای توافقنامه ‍‍‍ژنو تاکید نمود: اجرایی شدن این توافقنامه بر آینده منطقه و کشورهای همسایه تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

وزیر خارجه کویت سفر اخیر ظریف به منطقه خلیج فارس را مهم و شروع جدیدی در روابط رو به رشد تهران با همسایگان دانست.

امیر عبداللهیان همچنین در ادامه دیدارهای خود با خالد جارالله ، قائم مقام وزیر خارجه کویت، نیز دیدار و درباره جزئیات روابط دو جانبه و تحولات منطقه گفتگو تبادل نظر کرد.

انتهای پیام

کد N62840