معاون اول رییس جمهوری:

تهران به دنبال ارتقاء سطح روابط دوستانه با سریلانکا است

جهانگیری,سریلانکا

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری گفت: تهران به دنبال ارتقاء سطح روابط دوستانه و صمیمانه با سریلانکا است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری چهارشنبه در دیدارِ ˈریشاد باتیودینˈ وزیر صنعت و تجارت سریلانکا از حضور هیات سریلانکایی در مراسم تحلیف دکتر روحانی تشکر کرد.

وی افزود: کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی ایران و سریلانکا دستاوردهای خوبی در جهت تحکیم و تقویت روابط دو کشور و توسعه مناسبات اقتصادی به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد: پس از انتخابات ریاست جمهوری در 24 خرداد افق های روشنی در روابط ایران با سایر کشورها ایجاد شده و از همین رو تهران به دنبال ارتقاء سطح روابط دوستانه و صمیمانه با سریلانکا است.

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر اینکه ایران با تروریسم و افراطی گری به هر شکل آن مخالف است، اظهار کرد: تصویب پیشنهاد دکتر روحانی در سازمان ملل مبنی بر جهان عاری از خشونت و مبارزه با افراطی گری با اجماع کامل ، از دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.

جهانگیری اضافه کرد: سیاست روشن جمهوری اسلامی ایران، حمایت از ثبات، آرامش و مبارزه با تروریسم و افراطی گری است.

وی همچنین با اشاره به پروژه های متعدد زیربنایی و عمرانی که توسط پیمانکاران ایرانی در سریلانکا در دست اجراست، اظهار امیدواری کرد که شرکت های ایرانی بتوانند پروژه های خود را با موفقیت در این کشور اجرا کنند.**وزیر صنعت و تجارت سریلانکا: امیدواریم شرکت های ایرانی در سریلانکا فعال تر شوند

وزیر صنعت و تجارت سریلانکا نیز در این دیدار ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران به خاطر حمایت از دولت و ملت سریلانکا، به تفاهم نامه امضا شده در کمیسیون مشترک همکاری اقتصادی دو کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های اقتصادی دو کشور را افزایش دهد.

ریشاد باتیودین با اشاره به حضور شرکت های ایرانی در سریلانکا گفت: امیدوارم با توافقات صورت گرفته در کمیسیون همکاری مشترک دو کشور شاهد حضور فعال تر شرکت های ایرانی در سریلانکا باشیم.

وزیر صنعت و تجارت سریلانکا همچنین با ابراز خرسندی از توافقات ژنو، گفت: دولت سریلانکا علاقه مند است این توافقات ادامه پیدا کند.

سیام(3)1429 / 1449
کد N62829