دیدار ظریف با رئیس مجلس مردمی سوریه

سوريه,محمدجواد ظريف

محمد جواد ظریف، وزیر امورخارجه کشورمان در دیدار با محمد جهاد لحام، رئیس مجلس مردمی سوریه، روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی و پارلمانی را با اهمیت خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ظریف با تقدیم دعوتنامه دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی کشورمان، برای حضور رئیس مجلس سوریه در نشست روسای پارلمانهای عضو سازمان همکاری اسلامی بر ظرفیت موجود در حوزه روابط پارلمانی دو کشور تاکید کرد.

وزیر امورخارجه بر ضرورت تلاش جمعی برای مبارزه با تروریسم و افراط گرایی تاکید و با قربانی دانستن سوریه در این زمینه اظهارکرد: این تفکر شوم منحصر به سوریه نمی باشد و درحال حاضر از عراق و لبنان قربانی می گیرد.

وی همچنین افزود: آینده‌نگری ایجاب می کند همه کشورها در یک جبهه منطقه‌ای و بین المللی برای مقابله با این تفکر اقدام نمایند.

ظریف بر اعتقاد جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه سرنوشت سوریه تنها از سوی مردم این کشور و از طریق صندوق رای تعیین خواهد شد، افزود: کشورهای دیگر تنها باید برای رسیدن به این شرایط کمک کنند و هرگونه دخالت خارجی آتش درگیری را برخواهد افروخت.

محمد حماد لحام رئیس مجلس سوریه نیز در این دیدار با تشکر از دعوت رئیس مجلس شورای اسلامی برای شرکت در اجلاس روسای پارلمانی عضو سازمان همکاری های اسلامی، از حمایت و پشتیبانی مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران از مردم و دولت سوریه در شرایط سخت کنونی این کشور که مورد هجوم افراط گرایی و فتنه مذهبی قرار دارد، قدردانی کرد.

وی با اشاره به نقش برجسته ایران در منطقه، حضور ایران دراجلاس ژنو2 را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام

کد N62768