با تصویب کمیسیون تلفیق

بدهی دولت با اولویت پرداخت طلب ایثارگران تسویه می‌شود

بودجه 93

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 93، از تصویب بندی از لایحه بودجه خبر داد که براساس آن بدهی دولت به بخش‌های خصوصی و تعاونی با اولویت پرداخت طلب ایثارگران پرداخت و یا تسویه می‌شود.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به جلسه عصر امروز چهارشنبه کمیسیون تلفیق اظهار کرد: به موجب این مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مکلف می‌شود بدهی‌های خود به بخش‌های خصوصی و تعاونی را با اولویت ایثارگران، جانبازان، خانواده شهدا و آزادگان از محل منابع حاصل از واگذاری سهام، سهم‌الشرکه، حق بهره‌برداری و بهره مالکانه پرداخت و یا تسویه نماید.

کمیسیون تلفیق عصر امروز وارد بررسی بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه شد

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه ایثارگران از سال 72 طلبکار هستند و تا به حال بدهی آنها پرداخت نشده، در این بند ما مقرر کردیم پرداخت بدهی دولت با اولویت ایثارگران باشد که بالغ بر 20 سال است، طلبکار هستند.

لغو جلسات پنج‌شنبه و شنبه کمیسیون تلفیق

این عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه کمیسیون تلفیق از جلسه بعدازظهر امروز(چهارشنبه) وارد بررسی بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه شده، یادآور شد: همچنین جلسات روزهای پنجشنبه و شنبه کمیسیون تلفیق لغو می‌شود اما در مقابل کمیسیون تلفیق از روز دوشنبه هفته آینده به صورت سه شیفت جلسه خواهد داشت.

انتهای پیام

کد N62767