نویسنده فرانسوی فاش کرد:

ارتباط گردانهای عبدالله عزام با دستگاههای اطلاعاتی عربستان

آفریقا و خاورمیانه

یکی از نویسندگان اروپایی با اشاره به ادعاهای عربستان درباره عدم ارتباط با گردانهای عبدالله عزام و سرکرده آن ضمن بی اساس دانستن این ادعاها به زوایای مشکوک مرگ ماجد الماجد پرداخته است.

به گزارش  خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه الحدث نیوز، تیری میسان اندیشمند و نویسنده فرانسوی تاکید کرد: رهبران گردانهای عبدالله عزام در سرزمین شام وابسته به القاعده به سازمان اطلاعات عربستان سعودی وابسته هستند.

 وی افزود: این گروه تروریستی از منافع عربستان و آمریکا که سازمان اطلاعات مرکزی آن (سی آی ای) سیستم بین المللی تروریسم را اداره می کند دفاع می کند.

وی بیان کرد: ماجد الماجد تروریست سعودی رهبر گروه موسوم به گردانهای عبدالله عزام آشکارا به نفع عربستان کار می کرد برخلاف آنچه که عربستان ادعا می کرد او تحت تعقیب این کشور است.نباید خبر اجازه دادن سازمان اطلاعات آمریکا برای بازداشت الماجد را به سادگی باور کرد زیرا زمانی که شخصی مانند الماجد که اطلاعات زیادی درباره عملیات خود دارد بازداشت می شود او امنیت کسانی را به خطر می اندازد که با او تعامل دارند در نتیجه اینکه او در زمان بازداشت می میرد غیرمنتظره نیست و آن ها ناچار بودند او را ساکت کنند و مطمئن شوند که در دستگاه قضایی لبنان حاضر نخواهد شد. 

میسان افزود: بسیاری زمانی با القاعده تعامل داشته اند تا جایی که در ترکیه متوجه شدیم که رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه شخصا با مسئول امور مالی القاعده با هدف حمایت مالی از القاعده در سوریه دیدار کرده است.

گزارش های رسانه ای و اطلاعاتی متعددی درباره ادامه حمایت دولت اردوغان از گروههای تروریستی در سوریه منتشر می شود تا جایی که رسانه های ترکیه چند روز پیش فاش کردند که نیروهای امنیتی ترکیه دو اتوبوس حامل سلاح و مهمات را در اضنه در نزدیکی مرزهای سوریه کشف و ضبط کردند که قرار بود به دست تروریست ها در سوریه برسد را کشف و ضبط کردند.