دیدار وزیر صنعت و تجارت سریلانکا با قائم مقام وزیر خارجه

ریشاد باتیودین وزیر صنعت و تجارت سریلانکا که به منظور شرکت در دهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی ایران و سریلانکا به تهران سفر کرده است ، صبح امروز با مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد و در خصوص روند توسعه و گسترش روابط بین دو کشور گفت‌وگو و تبادل نظر نمود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) قائم مقام وزیر امور خارجه در این دیدار با ابراز رضایت از روند خوب و طولانی روابط سیاسی بین تهران و کلمبو ، از اینکه روابط دو کشور در سایر عرصه‌ها به خصوص در ابعاد اقتصادی و تجاری نیز روند روبه رشدی را طی می‌کند ، ابراز خرسندی نمود .

وی این امر را ناشی از عزم و اراده قطعی رهبران دو کشور برای توسعه و گسترش همه جانبه روابط دانست و روابط اقتصادی و تجاری را موجب تقویت روابط در عرصه سیاسی توصیف کرد.

سرمدی همچنین تقویت همکاری‌های ایران و سریلانکا در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله جنبش عدم تعهد در راستای منافع و مصالح مشترک را خواستار شد .

قائم مقام دستگاه دیپلماسی همچنین با اشاره به پیشرفت‌ها و ظرفیت‌های خوب کشورمان در بخش‌های صنعتی، فنی و مهندسی ، کشاورزی و فناوری، آمادگی کشورمان را برای انتقال این تجربیات و حضور فعال‌تر در روند توسعه و سازندگی سریلانکا و پروژه‌های توسعه‌ای این کشور اعلام کرد و افزود : برگزاری منظم کمیسیون اقتصادی مشترک در دو کشور فرصت بسیار خوبی برای ترسیم دورنمای توسعه روابط همه جانبه فیمابین و طراحی نقشه راه مناسب برای اجرایی کردن توافقات در جهت توسعه بیش از پیش روابط می باشد.

ریشاد باتیودین وزیر صنعت و تجارت سریلانکا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفرش به ایران ، روابط ایران و سریلانکا را بسیار دوستانه و مستحکم توصیف کرد.

وی از مذاکرات خود با همتای ایرانی و دیگر مقامات کشورمان ابراز رضایت کرد و از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران به خصوص وزارت امور خارجه از روند توسعه و پیشبرد روابط دوجانبه، همچنین همکاری‌ها در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی تقدیر و تشکر کرد.

وی با ارائه گزارشی از روند تحولات داخلی در کشورش و آغاز دوره سازندگی و توسعه در مناطق مختلف این کشور، بر آمادگی و اشتیاق کشورش برای استفاده از ظرفیت‌ها و تجارب فنی و مهندسی و حضور تجار و بازرگانان و سرمایه‌گذاران بخشهای مختلف دولتی و خصوصی ایران برای مشارکت در طرح‌ها و پروژه های عمرانی و توسعه ای و زیربنایی سریلانکا تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N62232