مفتی اهل سنت عراق:

آنان که مسلمانان را به نام اسلام می کشند، خوارج هستند

خارجی,عراق,هفته وحدت

بغداد- ایرنا- مفتی اهل سنت عراق به مناسبت سالروز میلاد پیامبر رحمت محمد بن عبدالله (ص) گفت: آنانی که امروز به نام اسلام، مسلمانان را به قتل می رسانند، همان خوارج هستند.

دکتر شیخ ˈمهدی الصمیدعیˈ رییس هیات فتاوای اهل سنت و جماعت عراق روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در بغداد ، به مناسبت سالروز میلاد محمد مصطفی (ص) و هفته وحدت اسلامی تاکید کرد: این عده که مدعی اسلام هستند، حامل اندیشه های منحرف خوارج هستند.

وی بر ضرورت تاسی همه مسلمانان به اخلاق و رفتار پیامبر اسلام (ص) تاکید کرد و افزود: از همه علمای امت اسلامی، همه رجال دین و رهبران اسلامی می خواهم تقوای الهی را پیشه کنند و برای پایان دادن به خون ریزی مسلمانان بی گناه اقدام کنند.

مفتی اهل سنت عراق یکی از ویژگی های برجسته و صفات بارز پیامبر اسلام(ص) را ˈرحمتˈ عنوان کرد و گفت مسلمانان، مکلف به تبیعت از پیامبر اسلام (ص) هستند.

وی با اشاره به اینکه هیات فتاوی اهل سنت و جماعت در طول ایام هفته وحدت فعالیت های مختلفی در زمینه آشنایی مردم با سیره و سلوک پیامبر اسلام (ص) دارد گفت : مهمترین وظیفه ما در این ایام فرونشاندن آتش فتنه ی مذهبی و جلوگیری از خونریزی در عراق و بازگشت امنیت و آرامش به استان الانبار است.

این عالم برجسته دینی با اشاره به پاره ای از روایات و احادیث نقل شده از پیامبر اسلام و همچنین آیات قرانی تاکید کرد که هرکس شهادتین را بگوید به اعتقاد ما مسلمان است و ریختن خون و بردن دارایی او حرام است و نمی توان کسی را به خاطر نژاد یا رنگ پوست یا قومیت و امثال اینها، به قتل رساند.

وی با اشاره غیر مستقیم به تحولات منطقه و حوادث خشونت بار در برخی از بلاد اسلامی از جمله عراق تصریح کرد، ما در این زمانه بیش از هر زمان دیگری نیازمند پیامبر اسلام هستیم و باید نه تنها در حد کلام بلکه با عمل خود پیروی و تمسک خود را به سنت رسول خدا (ص) نشان بدهیم.

دکتر شیخ مهدی الصمیدعی مفتی اهل سنت عراق ابراز امیدواری کرد که سالروز میلاد پیامبر رحمت (ص) برای همه ملت های مسلمان و بلاد اسلامی خیر و برکت و امنیت و اطمینان را به دنبال داشته و این ایام فرخنده را به شیعیان و اهل تسنن در سراسر جهان تبریک گفت.

خاورم **1770* 1515
کد N62146