دستور شناسایی و مجازات ویژه خواران در حال اجرا است

ویژه خواران,رییس جمهوری

تهران - ایرنا - دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص دستور اخیر رئیس جمهوری مبنی بر شناسایی و مجازات ویژه خواران گفت: معاون اول ریس جمهوری کمیته ای با حضور برخی وزرا تشکیل داده و موضوع را با قوت پیگیری می کنند.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دولت، «کاظم پالیزدار» اضافه کرد: معاون اول رییس جمهوری به دلیل اهمیت و حساسیت موضوع، کمیته ای با عضویت برخی از وزرا تشکیل داده که جلسات آن به صورت هفتگی برگزار می شود و کار گروهی نیز جهت پیگیری و اجرای مصوبات این کمیته تشکیل شده است.

وی ادامه داد: همچنین «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری بخشنامه ای در اجرای دستور رییس جمهوری و مقابله با ویژه خواری به دستگاه های اجرایی ابلاغ کرد که براساس آن کلیه دستگاه های اجرایی مکلف شده اند ظرف مدت یک هفته گزارش کلیه مصادیق و موارد تخلفات صورت گرفته در حوزه امور مربوطه و مسوولیت های خود را به دفتر معاون اول رییس جمهوری ارسال کنند و کلیه تلاش های خود را نسبت به حفظ ثبات و امنیت اقتصادی در اجرای این دستور پیش گیرند.

مشاور معاون اول رییس جمهوری تاکید کرد: علیرغم اینکه در دولت تدبیر و امید مبارزه جدی و نظام مند با مفاسد اقتصادی و ارتقای سلامت اداری در دستور کار قرار گرفته است، لیکن باید توجه داشت که با توجه به شرایط حساس کنونی کشور، اقدامات بصورت دقیق و کارشناسی و بدون امنیتی کردن فضای اقتصادی و ایجاد نگرانی برای افرادی که در شرایط تحریم اقتصادی صادقانه و دلسوزانه به کشور و ملت خدمت می کنند صورت گیرد و با اطلاع رسانی شایسته نتیجه اقدامات به عموم جامعه ، انگیزه فعالیت های سالم اقتصادی حفظ شود.

رییس دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی از رسانه ها درخواست کرد تا نسبت به انعکاس اخبار مربوط به مبارزه با مفاسد اقتصادی دقت بیشتری را لحاظ نمایند و به دور از هر گونه بزرگ نمایی و دامن زدن به مواردی که هنوز بررسی نسبت به آنها در فرآیند های کارشناسی و محاکم قضایی قطعیت نیافته است، موجب تحمیل بار روانی منفی بر افکار عمومی و بدبینی نسبت به حاکمیت نشوند.

پالیزدار با اشاره به فرمان هشت ماده ای رهبر معظم انقلاب در مبارزه با مفاسد اقتصادی و لزوم اطلاع رسانی صحیح اقدامات ضد فساد در این خصوص بر ضرورت انعکاس روند بررسی مبارزات اصولی با مفاسد اقتصادی برای ملت شریف ایران تاکید کرد و افزود: مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور از حساسیت بالایی در میان افکار عمومی جامعه برخوردار است و متاسفانه برخی با سوء استفاده از این حساسیت اذهان عمومی با دامن زدن و پیشداوری نسبت به مصادیق فساد مطرح، بهانه ای جهت مطرح نمودن خود در فضای رسانه ای کشور فراهم می کنند و با سیاه نمایی اوضاع فرصت برای بدخواهان نظام ایجاد می کنند. لذا باید رسانه های متعهد ومهذب ، هوشیارانه عمل نمایند و با پرهیز از بازی های رسانه ای ، ابزار دست بدخواهان قرار نگیرند.

مشاور اول رییس جمهور در ادامه به تعامل مناسب و فزاینده سه قوه در خصوص رسیدگی به پرونده های فساد اداری اشاره کرد و افزود: در ستادهماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در دولت دبیر و امید تعامل بسیار مناسب و امید بخشی میان سه قوه وجود دارد و دولت تدبیر و امید این قول را به ملت ایران برای برداشتن گام های اصولی و اثر بخش در جهت مبارزه با فساد می دهد.

سیام(1)9189** 1418
کد N62126