آیت‌الله اراکی:

دشمن همه امکاناتش را در جهت فتنه‌انگیزی میان فرق اسلامی به کار می‌برد

مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن همه امکانات خود را در جهت فتنه‌انگیزی و ایجاد جنگ درونی در میان فرق اسلامی به کار می‌برد.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن همه امکانات خود را در جهت فتنه‌انگیزی و ایجاد جنگ درونی در میان فرق اسلامی به کار می‌برد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، آیت‌الله محسن اراکی در دیدار با آیات عظام نوری همدانی و موسوی اردبیلی با اشاره به برگزاری بیست و هفتمین کنفرانس وحدت اسلامی گفت: این کنفرانس در شرایطی برگزار می‌شود که استکبار جهانی و دشمنان اسلام در هیچ زمانی این چنین علیه اسلام به منظور ایجاد تفرقه متحد نبوده‌اند.

وی افزود: حتی در روستاهای دورافتاده جهان اسلام و در روستاهای اندونزی و موریتانی نیز توطئه مذهبی دشمن کشیده شده است.

اراکی با بیان این‌که «امیدواریم کنفرانس تقریب امسال همچون سال قبل به تصمیمات خوبی دست پیدا کند» تصریح کرد: امسال مجمع عمومی مجمع جهانی تقریب را را برگزار خواهیم کرد و اعضای مجمع‌التقریب از سراسر جهان دعوت شده‌اند و برنامه‌هایی پیشنهاد خواهد شد.

اراکی ادامه داد: انتظار ما این است که از وجود آیات عظام همچون آیت‌الله العظمی نوری همدانی بهره‌مند شویم و بدین وسیله از حضرتعالی برای حضور در کنفرانس رسما دعوت می‌کنیم و معتقدیم این امر موجب تقویت کنفرانس خواهد شد.

وی اظهار کرد: مفتی اعظم تونس، سوریه، روسیه، الجزائر و بسیاری از شخصیت‌های بزرگ جهان اسلام در این کنفرانس شرکت دارند و حضور آیت‌الله نوری همدانی بر غنای کنفرانس و تاثیرگذاری آن می‌افزاید.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب بین مذاهب اسلامی به برگزاری مجامع محلی در 30 کشور اسلامی اشاره کرد و افزود: علمای بلاد و نخبگان در این مجامع جمع شده‌ و مجمع تقریبی برای مقابله با فتنه‌های تکفیری تشکیل داده‌اند.

اراکی ادامه داد: همچنین کمیته «مساعی حمیده» را تشکیل داده‌ایم که 40 شخصیت تراز اول جهان اسلام عضو این کمیته هستند و کمیته‌های فرعی مختلفی در مصر، عراق، سوریه و جنوب شرق آسیا تشکیل داده‌ایم که ماموریت‌های خاصی دارند اما یکی از مشکلات ما بودجه کم است.

وی ادامه داد: به استثنای مراجع بزرگ، نهادهای دیگر با ما همکاری نمی‌کنند، ما برای انعکاس یک خبر از تقریب در صدا و سیما روزها تلاش می‌کنیم اما موفق نمی‌شویم.

انتهای پیام

کد N62120