معاون پیشین مالکی: اظهارات منافقین درباره حوادث الانبار دخالت در امور داخلی عراق است

معاون پیشین نخست وزیر عراق با انتقاد از حمله رسانه‌های وابسته به گروهک تروریستی منافقین به اقدامات اخیر ارتش این کشور علیه القاعده، آن را دخالت در امور داخلی کشور خود دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سلام الزوبعی، معاون پیشین نوری مالکی نخست‌وزیر عراق با انتقاد از حمایت برخی شخصیت‌های عراقی از منافقین گفت: به هیچ وجه به سیاستمدارانی که از یک گروه غیرقانونی در عراق دفاع می‌کنند احترام نمی‌گذارم.

الزوبعی درباره علل مخالفت خود با گروهک تروریستی منافقین گفت: ما مخالف حضور هرگونه گروه تهدید کننده کشورهای هم‌جوار هستیم، زیرا عراق بخشی از زنجیره کشورهای تشکیل دهنده منطقه است و این روابط باید تابع قانون باشد. بدین جهت اجازه حضور هیچ گروه غیرقانونی تهدید کننده کشورهای همسایه را در داخل خاک عراق نمی‌دهیم.

معاون پیشین نخست‌وزیر عراق در پاسخ به پرسشی درباره تأخیر در اخراج این گروه تروریستی از کشور، دلیل این موضوع را ناتوانی دولت و دستگاه قضایی عراق دانست.

او در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) درباره پشتیبانی آمریکایی‌ها از منافقین در عراق گفت: هر چند از این موضوع بی‌اطلاعم اما هرچیزی از آمریکایی‌ها قابل انتظار است.

الزوبعی در پاسخ به سوالی درباره حمله رسانه‌ها و سایت‌های وابسته به گروهک منافقین علیه ارتش عراق و اقدامات آن در پاکسازی مناطق غرب کشور از تروریست‌های القاعده گفت: این موضوع هیچ ارتباطی به این گروه ندارد و اقدام آن‌ها دخالت آشکار در امور داخلی کشور به شمار می‌رود و ما به عنوان شهروند عراقی اجازه توهین به ارتش خود را نمی‌دهیم.

معاون پیشین مالکی با دفاع از اقدامات اخیر ارتش عراق گفت: ارتش برای حمایت از کشور است و ارتش عراق بر خلاف تصور برخی شبکه‌های تلویزیونی، تجاوزی به شهر فلوجه نکرده و به دنبال تصرف الانبار نیست. رسالت بزرگ ارتش عراق حمایت از شهروندان و سپس ایستادن در مقابل گروه‌هایی است که به دنبال تخریب اموال عمومی و ترساندن مردم هستند.

وی شخصیت‌های سیاسی مدافع گروهک غیرقانونی منافقین را افرادی دانست که به هیچ وجه شایسته احترام نیستند.

نتهای پیام

کد N62066