کاتب:

دولت در ارائه تبصره هدفمندی تاخیر کرده است

مجلس

بخش های درآمدی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و تبصره های مربوط به هدفمندی یارانه ها و فهرست شرکت های قابل واگذاری در لایحه بودجه مراعا گذشته شده و دولت تاکنون تصمیمات خود در این دو بخش را به کمیسیون ارائه نداده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق گفت: بخش‌های درآمدی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و تبصره‌های مربوط به هدفمندی یارانه‌ها و فهرست شرکت‌های قابل واگذاری در لایحه بودجه مراعا گذشته شده و دولت تاکنون تصمیمات خود در این دو بخش را به کمیسیون ارائه نداده است.

به گزارش ایلنا، غلامرضا کاتب در نشست خبری پیش از ظهر امروز، از تعلل دولت در ارائه تبصره مربوط به اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در لایحه بودجه انتقاد کرد و گفت: قرار بود دولت همزمان با بررسی بخش‌های درآمدی لایحه بودجه تبصره مربوط به هدفمندی یارانه‌ها و فهرست شرکت‌های دولتی قابل واگذاری را به کمیسیون تلفیق ارائه دهد که تاکنون این امر محقق نشده است.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از آخرین مصوبات این کمیسیون با انتقاد از عدم ارائه تبصره مربوط به هدفمندی از سوی دولت به مجلس گفت: دولت تعهد داده بود که پیش از پایان بخش‌های درآمدی لایحه بودجه تبصره‌های مربوط به هدفمندی یارانه‌ها و فهرست شرکت‌های قابل واگذاری در لایحه بودجه ۹۳ را به کمیسیون تلفیق ارائه دهد.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی افزود: بخش‌های درآمدی لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و تبصره‌های مربوط به هدفمندی یارانه‌ها و فهرست شرکت‌های قابل واگذاری در لایحه بودجه مراعا گذشته شده و دولت تاکنون تصمیمات خود در این دو بخش را به کمیسیون ارائه نداده است.

وی با بیان اینکه ارائه بی‌هنگام این تبصره‌ها مشکلاتی را در بررسی لایحه بودجه بوجود می‌آورد، گفت: دولت باید سریع‌تر تبصره مربوط به هدفمندی و فهرست شرکت‌های قابل واگذاری را به کمیسیون تلفیق ارائه دهد.

 

کد N61871