ظریف در دیدار بشار اسد:

راه حل بحران سوریه واقع بینی و گفتگو است

سیاست خارجی

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز چهارشنبه در دیدار با بشار اسد رئیس جمهور سوریه آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه به ویژه بحران سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر امور خارجه کشورمان با ابلاغ سلام رئیس جمهوری اسلامی ایران، به رئیس جمهور سوریه، آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فیمابین را مورد تاکید قرار داد.

ظریف با تشریح روند سیاسی به وجود آمده به دنبال مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5، بر دیدگاه اصولی جمهوری اسلامی ایران در خصوص مبارزه با افراط گرایی، خشونت و فتنه های مذهبی در منطقه تاکید کرد و افزود: برای حل بحران سوریه می بایست بر پایه واقع بینی و از طریق گفتگوی سیاسی به سمت رسیدن به راه حل حرکت کرد.

وی افزود: اجلاس ژنو 2 ظرفیتی سیاسی و بین المللی برای حل بحران سوریه است که برگزاری موفقیت آمیز آن می تواند از استمرار کشتار انسان های بی گناه و افراطی گری جلوگیری کند.

بشاراسد رئیس جمهور سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام به ریاست محترم جمهوری کشورمان و تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه، اقدامات دولت سوریه در زمینه مبارزه با خشونت، افراط گرایی و فتنه مذهبی را تشریح کرد و از مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم سوریه تشکر و قدردانی کرد.