آیت‌الله موسوی‌اردبیلی:

تبلیغ در عرصه بین‌الملل از ظرفیت‌های مغفول حوزه‌ است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي موسوي اردبيلي,هفته وحدت,مجمع تقريب,آيت‌الله اراكي,وحدت

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: تبلیغ بین‌المللی دین اسلام از ظرفیت‌های مغفول حوزه‌های علمیه است و با توجه به رشد سریع اسلام در جهان، این مسئله از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

آیت‌الله موسوی‌اردبیلی گفت: تبلیغ بین‌المللی دین اسلام از ظرفیت‌های مغفول حوزه‌های علمیه است و با توجه به رشد سریع اسلام در جهان، این مسئله از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اعضای برگزاری بیست و هفتمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، در سخنانی توکل به خدا را رمز پیروزی مومنان دانست و اظهار کرد: استعداد و ظرفیت بالا و موجود در مجمع جهانی تقریب و توکل به خداوند متعال می‌تواند، راهگشای این نهاد در رسیدن به اهداف والای خود باشد.

وی درباره فعالیت سلفی‌ها در جهان یادآور شد: متاسفانه امروز عده‌ای از اهل نظر و علم که تعداد آنها هم کم نیست در جبهه دشمن مشغول به فعالیت هستند و لازم است گروهی از اهل تحقیق راجع به تاریخ شیعه و اسلام مطالبی را گردآوری کرده و مباحث علمی سلفی‌ها را مورد نقد علمی قرار دهند.

وی با اشاره به تبلیغ بین‌المللی دین اسلام تصریح کرد: تبلیغ بین‌المللی در دین اسلام ظرفیت‌های مغفول حوزه‌های علمیه است و با توجه به رشد سریع اسلام در جهان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

آیت‌الله موسوی اردبیلی ضمن مذموم دانستن تخطئه دیگر مذاهب علیه یکدیگر خاطرنشان کرد: تخطئه کورکورانه دیگر مذاهب کاری ناشایست است و این در حالی است که در جهان امروز بحث‌های دیگری مطرح است.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز خبر حوزه، این مرجع تقلید ادامه داد: امروزه مباحث پیرامون فلسفه دین در جهان مطرح می‌باشد و لازم است تا عده‌ای محقق و فرهیخته که آشنا به زمانه حاضر هستند درصدد مقابله با این شبهات برآیند.

این مرجع تقلید در پایان، شناخت زمانه و ابعاد مختلف جهان را از ملزومات کارهای علمی در زمینه وحدت اسلامی و مذهب برشمرد و یادآور شد: انتظار می‌رود کنفرانس وحدت اسلامی به صورت همه جانبه عمل کرده و با شناخت ابعاد مختلف دنیای جدید به فعالیت بپردازد.

انتهای پیام

کد N61804