امام جمعه موقت تهران:

ایمان و تقوا، بشر را از مرحله حیوانیت عبور می‌دهد

سیاسی

امام جمعه موقت تهران تقوا را زمینه ساز قرب الهی خواند و گفت: ایمان و تقوا، بشر را از مرحله حیوانیت عبور می دهد و او را به قرب الهی می رساند.

امام جمعه موقت تهران تقوا را زمینه ساز قرب الهی خواند و گفت: ایمان و تقوا، بشر را از مرحله حیوانیت عبور می دهد و او را به قرب الهی می رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی شب گذشته در مراسم بزرگداشت هفدهمین سالگرد ارتحال آیت‌الله سیدرضا بهاء‌الدینی در مسجد اعظم، گفت: آیت‌الله بهاءالدینی در طول حیات خویش توانست با تلاش بی وقفه، به درجات عالی علم دست یابد و با مجاهدت‌های علمی تقوا به مقام معنوی برسد.

امام جمعه موقت تهران افزود: هدف از خلقت انسان ایمان و هدایت است و انبیای الهی انسان را در این مسیر هدایت می‌کنند.

وی با اشاره به ویژگی مومنان تصریح کرد: قلب مومن همچون ظرفی است که صفات جلاله خداوند در آن تجلی می‌یابد و می‌تواند به درجه‌ای از ایمان برسد که قلبش محلی برای صدور فرمان الهی گردد همان طور که پیامبر گرامی اسلام(ص) به مرحله درک وحی الهی رسید.

صدیقی در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح زندگی آیت الله بهاء الدینی در کسب علم و اجتهاد بیان کرد: ایشان در طول حیات خویش توانست با تلاش بی وقفه، به درجات عالی علم دست یابد و با مجاهدت‌های علمی تقوا به مقام معنوی برسد.

وی خاطرنشان کرد: این مجتهد بزرگ در کودکی به بلوغ توحیدی رسید و با عشق الهی عجین شد و مناجات با ذات اقدس الهی را بر بازی کودکانه ترجیح داد و با لطف و عنایت الهی توانست درجات علمی و معنوی را در جوانی کسب نماید.

امام جمعه موقت تهران در خصوص تلاش‌های علمی این عالم در تربیت شاگردان خاطرنشان کرد: طلاب و شاگردان فراوانی از محضر ایشان درس گرفتند و معظم له همواره طلاب را به تزکیه و تربیت نفس رهنمون می‌ساخت و آنها را به سمت الهی شدن امور و درک ذات خداوند هدایت می‌کرد.

وی در این باره اظهار کرد: اخلاص در عمل، دوری از گناه و تلاش در راه رسیدن به هدف انسان را به مدارج عالی می‌رساند و آیت الله بهاء الدینی همه این ویژگی‌ها را در وجودشان پرورش دادند و در عرصه علمی، با تحمل مشقات فراوان به قله‌های علم و عرفان و تعالی صعود کردند.

وی، مهم‌ترین ویژگی مجاهدان و عالمان را سعه صدر و تحمل دشواری‌ها و صبر در راه رسیدن به هدف برشمرد.

انتهای پیام

کد N61714