در آستانه سفر ظریف به مسکو

وزیر انرژی روسیه اجرای سریع توافقات با ایران را خواستار شد

سیاسی

مهدی سنایی، سفیر ایران در مسکو و الکساندر نوواک وزیر انرژی روسیه، آخرین وضعیت همکاری‌های دو کشور در بخش انرژی را مورد بررسی قرار دادند و بر ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر توافقات صورت گرفته درباره موضوعات مرتبط با انرژی تاکید کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار سفیر ایران با اظهار امیدواری برای گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دو کشور در سال‌جاری میلادی، به ویژه در بخش انرژی، آمادگی وزارتخانه‌های نفت و نیروی ایران را برای همکاری در زمینه اجرای توافقات انجام شده، سرمایه گذاری در میادین نفتی و گازی، واردات و صادرات اقلام مورد نیاز ایران در حوزه تجهیزات نفتی و نهایی کردن اسناد اقتصادی میان دو کشور اعلام کرد.

وزیر انرژی روسیه نیز با خیر مقدم و تبریک به مناسبت انتصاب سنایی به عنوان سفیر ایران در فدراسیون روسیه، ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های دو کشور در حوزه انرژی با تلاش دو طرف و با استفاده از ظرفیت‌های موجود و تجربیات شخص سفیر گسترش بیشتری یابد.

همچنین وی به‌عنوان رئیس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور اضافه کرد که در مقام رئیس طرف روسی کمیسیون، تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن مفاد مورد توافق در دهمین کمیسیون مشترک اقتصادی و برگزاری هرچه سریع‌تر کمیسیون یازدهم به‌کار خواهد بست.

نوواک در پایان از آمادگی روسیه جهت تجارت کالاهای صنعتی درحوزه‌های مختلف اعم از تجهیزات نفتی، گازی، پالایشگاهی خبر داد و گفت: امیدوار است در آینده نزدیک هیات‌های مرتبط از بخش‌های مربوط ایران برای بررسی راه‌های گسترش همکاری‌های دو کشور و نحوه اجرایی کردن توافقات اقتصادی با طرف‌های روسی ملاقات و تبادل نظر کنند.

انتهای پیام

کد N61707