در دیدار روانچی با معاون وزیر خارجه کوبا

ایران و کوبا بر تقویت مناسبات تاکید کردند

سیاسی

معاون اروپا و آمریکای وزارت امورخارجه در ادامه برنامه‌های سفر خود در کوبا با آبلادو مورنو، معاون بین الملل وزارت امورخارجه کوبا دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، مورنو دیپلمات سرشناس کوبایی در عرصه روابط بین الملل وسازمان‌های منطقه ای وبین المللی در این دیدار با اشاره به روابط بسیار حسنه موجود میان ایران و کشور کوبا به ویژه در موضوعات بین المللی وسازمان‌های مرتبط، به داشتن خاطرات شیرین همکاری‌های مشترک با محمد جواد ظریف وهمکاران او در مدت ماموریت خود در سازمان ملل اشاره وتسلط و کاردانی دیپلمات‌های ایران برای دفاع از حقوق مشروع کشورشان را ستود.

وی ضمن تبریک توافقات اخیر در مذاکرات با 1+5 ، نسبت به موفقیت آن‌ها در دستابی به دستاوردهای بزرگ ابراز اطمینان کرد.

مورنو که این روزها سرگرم مدیریت برنامه‌های اجلاس "سلاک" که بزرگ‌ترین سازمان وتشکیلات مستقل منطقه‌یی آمریکای لاتین بدون حضور آمریکا وکانادا محسوب می شود و قرار است در دوهفته آینده در هاوانا برگزار شود، گزارشی از برنامه‌های این اجلاس به روانچی ارائه کرد.

معاون اروپا وآمریکای وزارت امورخارجه کشورمان نیزبا اشاره به اهمیت روابط ایران وکوبا به عنوان دوکشور دوست و اعضای فعال جنبش غیرمتعهدها، آمادگی کشورمان را برای افزایش همکاری‌های بیش از پیش و رایزنی مقامات دو کشور درعرصه مناسبات بین المللی وسازمان‌های منطقه ای وجهانی، به طرف کوبایی اعلام کرد.

وی با تشریح دیگاه‌های کشورمان در همکاری وتعامل مثبت با همه کشورها به ویژه کشورهای دوست درآمریکای لاتین، برنامه دولت جدید را تقویت و گسترش هرچه بیشتر با این منطقه به ویژه کوبا توصیف کرد.

در ادامه دو طرف تداوم هرچه بیشتر رایزنی‌ها و انتقال تجارب را برای همکاری بیشتر درجنبش غیر متعهدها و دیگر سازمان‌های منطقه ای وبین المللی مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند.

به گزارش ایسنا، روانچی که در راس هیاتی به آمریکای لاتین سفر کرده است رایزنی های خود را چهارشنبه نیز در کوبا ادامه می دهد، وی قرار است به ونزوئلا و بولیوی نیز سفر کند.

انتهای پیام

کد N61679