الجعفری: 15 درصد تروریست‌های سوریه، عربستانی هستند

عربستان

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن بیان اینکه 15 درصد از تروریست‌های خارجی در سوریه عربستانی هستند، گفت: عربستان یا باید به گناه خود در حمایت از تروریسم اعتراف و یا بی‌گناهی خود را ثابت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مصاحبه با رادیو "صدای روسیه" اعلام کرد: 15 درصد از تروریست‌های خارجی در سوریه از جمله رهبران و تروریست‌های "جبهه النصره" و گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به داعش و چند گروه تروریستی دیگر، عربستانی هستند.

وی تاکید کرد: ما سازمان ملل را بارها از این مساله با خبر کرده‌ایم که عربستان از گروه‌های تندرو در سوریه حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

الجعفری عنوان داشت: عربستان تنها از تروریست‌ها در سوریه حمایت مالی نمی‌کند بلکه آنها را آموزش می‌دهد، به سلاح مجهز می‌کند و به اماکن جنگی می‌فرستد.

وی در ادامه افزود: ما بارها در خصوص این مساله با مسئولان شورای امنیت صحبت کرده‌ایم و لیست تروریست‌هایی را که در خاک سوریه می‌جنگند به این شورا ارائه کرده‌ایم. در نامه اخیر نیز اسامی حدود 100 تن از تروریست‌های عربستانی و اسناد و مدارکی را در خصوص این مساله به شورای امنیت ارائه کردیم.

الجعفری با بیان اینکه دمشق منتظر واکنشی از سوی مقامات عربستانی است، گفت: طرفی که متهم می‌شود باید پاسخگوی اتهامات وارده به خود باشد. عربستان باید یا به گناه خود اعتراف کند یا بی‌گناهی‌اش را ثابت کند.

انتهای پیام

کد N61629