الجعفری: 15 درصد تروریست‌های سوریه، عربستانی هستند

عربستان

نماینده دائم سوریه در سازمان ملل ضمن بیان اینکه 15 درصد از تروریست‌های خارجی در سوریه عربستانی هستند، گفت: عربستان یا باید به گناه خود در حمایت از تروریسم اعتراف و یا بی‌گناهی خود را ثابت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بشار الجعفری، نماینده دائم سوریه در سازمان ملل در مصاحبه با رادیو "صدای روسیه" اعلام کرد: 15 درصد از تروریست‌های خارجی در سوریه از جمله رهبران و تروریست‌های "جبهه النصره" و گروه "دولت اسلامی عراق و شام" موسوم به داعش و چند گروه تروریستی دیگر، عربستانی هستند.

وی تاکید کرد: ما سازمان ملل را بارها از این مساله با خبر کرده‌ایم که عربستان از گروه‌های تندرو در سوریه حمایت مالی و تسلیحاتی می‌کند.

الجعفری عنوان داشت: عربستان تنها از تروریست‌ها در سوریه حمایت مالی نمی‌کند بلکه آنها را آموزش می‌دهد، به سلاح مجهز می‌کند و به اماکن جنگی می‌فرستد.

وی در ادامه افزود: ما بارها در خصوص این مساله با مسئولان شورای امنیت صحبت کرده‌ایم و لیست تروریست‌هایی را که در خاک سوریه می‌جنگند به این شورا ارائه کرده‌ایم. در نامه اخیر نیز اسامی حدود 100 تن از تروریست‌های عربستانی و اسناد و مدارکی را در خصوص این مساله به شورای امنیت ارائه کردیم.

الجعفری با بیان اینکه دمشق منتظر واکنشی از سوی مقامات عربستانی است، گفت: طرفی که متهم می‌شود باید پاسخگوی اتهامات وارده به خود باشد. عربستان باید یا به گناه خود اعتراف کند یا بی‌گناهی‌اش را ثابت کند.

انتهای پیام

کد N61629

خواندنی از سراسر وب