رییس ستاد مرکزی دهه فجر:

مردم می‌خواهند در دهه فجر امسال خبرهای خوب و خوشحال‌کننده بشنوند

رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: انتظار مردم در دهه فجر امسال این است که شنونده خبرهای خوب و خوشحال‌کننده باشند نه اینکه اخبار تنش‌زا و ناامیدکننده بشنوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمدحسین زارع در نشست خبری امروز خود در آستانه برگزاری مراسم سی‌وپنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، با بیان اینکه "جوهر اصلی انقلاب عقیده و ایمان به اسلام بود"، اظهار کرد: دهه فجر تبلور احیای مجدد اسلام در سرزمین ماست.

وی با بیان اینکه "امام (ره) آیه رحمت خدا و پرچمدار استقلال و آزادی مردم ماست"، افزود: اگر امروز انقلاب اسلامی در جهان بزرگ و محترم شمرده می‌شود وامدار عظمت و بزرگی روح امام است و فجرآفرینی فردی مثل امام بود که جاذبه‌های اسلام را نشان داد و دل‌های مسلمانان و غیرمسلمانان را به خود جلب کرد.

رییس ستاد مرکزی دهه فجر با بیان اینکه "حضور مردم در دهه فجر نشان‌دهنده افتخار مردم به زندگی در سایه حکومتی است که نشأت گرفته از اسلام است"، تصریح کرد: دهه فجر به عنوان خواستگاه ارزش‌های اسلامی باید دهه افزایش بصیرت نسبت به چگونگی جهت‌گیری انقلاب و تجدید میثاق با اسلام و انقلاب و رهبری باشد.

زارع در ادامه گفت: سه هدف اصلی در ستاد دهه فجر امسال را پیگیری می‌کنیم. اهداف اصلی ما تبیین آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب، بررسی دستاوردهای انقلاب و دشمن‌شناسی و اعلام برائت از دشمنان است.

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم دهه چهارم انقلاب به دهه پیشرفت و عدالت تبدیل شود و در این راستا نیازمند عزم و همراهی و تعاون ملی و همت جهادی مسئولان محترم نظام هستیم تا سال حماسه اقتصادی و سیاسی پاسخگوی تهدیدهای اقتصادی موجود باشد و به گذشت و ایثار مردم در طی سال‌های گذشته نیز پاسخ شایسته بدهیم.

رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی، دهه فجر را بهترین فرصت برای ارائه تحلیل جامع از حوادث ایران و جهان و بررسی میزان تحقق سند چشم‌انداز و ریل‌گذاری مسیر آینده دانست و با اشاره به اینکه در ساختار ستاد دهه فجر در مرکز 24 کمیته تخصصی پیش‌بینی شده است، توضیح داد: در سطح مراکز استانی 340 کمیته تخصصی و در سطح شهرستان‌ها 13 هزار و 600 کمیته تخصصی تشکیل شده است که در مجموع چهار هزار و 254 کمیته مسئولیت برنامه‌ریزی و هدایت برنامه‌های دهه فجر را عهده‌دار هستند.

وی در ادامه به برخی همایش‌ها و نشست‌هایی که در راستای تبیین دستاوردهای انقلاب برگزار خواهد شد، اشاره کرد و گفت: در حال حاضر نسبت به سال گذشته 9 درصد رشد کمّی داریم و ارتقای کیفی برنامه‌ها نیز مدنظر ماست و امید است دهه فجر سال 92 به جشنواره‌ای سرشار از طراوت و شادابی تبدیل شود.

رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه "تکریم یاد و نام و اندیشه امام(ره) موجب تداوم انقلاب اسلامی است"، اظهار کرد: باور ما این است که امام و رهبری برایمان تجسم عینی ائمه در زندگی‌مان هستند؛ بنابراین برنامه‌های دهه فجر همه ساله در لحظه ورود امام به کشور در روز 12 بهمن آغاز می‌شود چون اعتقاد داریم به هر میزان که امام و رهبری شناخته شوند، مرید پیدا می‌کنند.

زارع با بیان اینکه "یکی از ماندگارترین مراسم دهه فجر، مراسم 22 بهمن است"، گفت: پربرکت‌ترین ایام تاریخ مملکت ما 22 بهمن است و 22 بهمن امسال فرصتی برای حماسه‌آفرینی سیاسی خواهد بود تا به نمایش مقاومت و استواری مردم و اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی ایران بپردازیم.

وی درباره برنامه‌های ستاد دهه فجر اظهار کرد: برنامه‌های امسال در شکل‌های سراسری، بین‌المللی، عمومی و نمادین خواهد بود و در حوزه برنامه‌های عمومی در بخش‌های فرهنگی و هنری، قرآنی و مذهبی، علمی و پژوهشی، خدماتی و رفاهی، ورزشی و سرگرمی و گردشگری 24 هزار برنامه خواهیم داشت.

رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در برابر پرسشی درباره سخنران مراسم 22 بهمن امسال پاسخ داد: طبق مصوبه سالیان گذشته، سخنران مراسم 22 بهمن در تهران، رییس‌جمهور است.

زارع همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در رابطه با میزان همکاری دولت یازدهم با ستاد دهه فجر گفت: انتظار ما از دولت و همچنین از مجموعه دستگا‌ه‌های دولتی و غیردولتی کمک به ستاد دهه فجر است و در این راستا برای بهره‌گیری از امکانات از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

وی افزود: مردم انتظار دارند در دهه فجر شنونده خبرهای خوب و خوشحال‌کننده باشند نه اینکه خبرهای تنش‌زا و ناامیدکننده بشوند.

زارع با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، خاطرنشان کرد: بهترین محمل تحقق حماسه سیاسی، دهه فجر است و مردم در دهه فجر امسال باید مشاهده‌کننده آثار تصمیمات اقتصادی دولت باشند چون در حوزه حماسه اقتصادی، ستاد دهه فجر نمی‌تواند ورود چندانی داشته باشد و خلق این حماسه از دولت انتظار می‌رود.

رییس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی تاکید کرد: رشد برنامه‌های ستاد دهه فجر برای امسال نشان‌دهنده همکاری با ستاد دهه فجر است که در مجموع خوب بوده است.

وی درباره اعتبارات و بودجه ستاد دهه فجر، گفت: یک بخش از اعتبارات مربوط به ستاد دهه فجر است که باید بگویم بودجه‌مان میلیونی است و نه میلیاردی، اما چون دهه فجر متعلق به مردم است برنامه‌هایی که در مساجد، مدارس و مکان‌های دیگر برگزار می‌شود متولی‌اش مردم خواهند بود. همچنین برنامه‌هایی که در دستگاه‌ها اجرا می‌شود اعتباراتش از سوی آنها تأمین می‌شود؛ بنابراین برآورد میزان بودجه کار بسیار سختی است.

انتهای پیام

کد N61625