کمیسیون تلفیق تصویب کرد

یکسان‌سازی مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی

سیاسی

یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور سال 93 از مصوبه صبح امروز (چهارشنبه) این کمیسیون برای یکسان سازی مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی خبر داد.

غلامعلی جعفرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: به موجب الحاقیه بند الف تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه نرخ مالیات بر درآمد حقوق کارکنان وزارتخانه‌ها، موسسات، شرکت‌های دولتی و سایر دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری و ماده پنج قانون محاسبات عمومی در سال 90 ، 91 و 92، 10 درصد تعیین می‌گردد.

وی اضافه کرد: از آنجایی که گاهی تناقضی در مالیات حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی با کارکنان نهادهای عمومی غیر دولتی وجود داشت، کمیسیون تلفیق با این مصوبه به یکسان‌سازی مالیات بر درآمد حقوق کارکنان دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی رای داد.

نماینده مردم رشت در مجلس ادامه داد: به موجب مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق که در ماده 45 قانون بودجه 92 نیز آمده بود به سازمان اوقاف اجازه داده می‌شود به منظور تامین مالی طرح‌های انتفاعی عام‌المنفعه در حوزه توسعه موقوفات و اماکن متبرکه با نظارت بانک مرکزی و تضمین خود اقدام به انتشار اوراق مشارکت ( اوراق صکوک اسلامی) تا سقف 3 هزار میلیارد ریال و اوراق وقفی ( بدون سود) تا سقف یک هزار میلیارد ریال کند.

کاتب ادامه داد: طبق این مصوبه اوراق وقفی اوراق بهادار غیر انتفاعی است که به براساس قرارداد صلح به منظور وقف منتشر می‌شود و دارنده اوراق (مصالح) بخشی از اموال خود را براساس قرارداد صلح در اختیار بانی ( متصالحه) قرار می‌دهد که وی همراه سایر اموال صلحی طرح عام‌المنفعه‌ای را احداث کرده سپس از طرف صاحبان اوراق وقف، احداث کند.

انتهای پیام

کد N61456