خاموشی:

'مزارشریف'ریشه‌های تقابل اسلام ناب محمدی و اسلام صهیونیستی را نشان می‌دهد

سازمان تبليغات

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی مزار شریف به کارگردانی عبدالحسن برزیده در جریان مراحل تولید این فیلم قرار گرفت.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی مزار شریف به کارگردانی عبدالحسن برزیده در جریان مراحل تولید این فیلم قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایزان (ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدمهدی خاموشی در این دیدار گفت: زمانی که ماجرای مزار شریف اتفاق افتاد، اوضاع منطقه به این شکل نبود. اما اگر دقت می‌کردیم متوجه می‌شدیم که طالبان که مولودِ اسلامی غیرواقعی و محصول آمریکا است، تنها محدود به آن دوره و زمان و مکان نمی‌شود و بعدها تغییر شکل داده و ادامه خواهد یافت.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: آنچه امروز در قالب جریان‌های تقلبی به اسم اسلام مثل تکفیری‌ها می‌بینیم همان تصویری است که طالبان از اسلام ارائه می‌داد. شما در این فیلمنامه و به واسطه مضمون انسانی و اعتقادی که دارد می‌توانید مخاطب جهانی داشته باشید. می‌توانید به این مخاطب تلنگر بزنید و به یادش بیاورید که چهره واقعی اسلام ناب محمدی چیست.

وی افزود: اسلام صهیونیستی شکل تکامل یافته جریانی است که با طالبان به راه افتاد، اما به آن محدود نشد و به کمک بعضی کشورهای غربی و همسایه ایران تقویت شد. متاسفانه این رویارویی هنوز ادامه دارد و "مزارشریف" می‌تواند ریشه‌های این تقابل را نشان بدهد و تقابل اسلام ناب و اسلام صهیونیستی را به تصویر بکشد و نشان بدهد چرا بعضی کشورها با جمهوری اسلامی مخالفت می‌کنند.

خاموشی در بخش دیگری از سخنانش گفت: دیپلمات‌های ایرانی در مزار شریف شهید شدند و خونشان ناحق به زمین ریخته شد و فیلم قرار است این ماجرا را به تصویر بکشد اما فراموش نکنیم که این مقاومت ارزشمند است و باید آن را حماسی نشان دهیم. آنچه در دفاع مقدس دیدیم تجلی حماسه است، ملت ایران در هر کجای جهان مقابل ظلم ایستاده حتی اگر جانش را داده، با افتخار بوده است. در مزار شریف هم آنچه اتفاق افتاد همراه با افتخار و غرور است.

انتهای پیام

کد N61343