مصری: در تمام دولت‌ها به پروژه راه آهن غرب بی‌مهری شده است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اعتقاد به بی‌مهری تمامی دولت‌ها نسبت به پروژه راه آهن غرب کشور، گفت: با کاهش اعتبارات این پروژه در لایحه بودجه سال 93 یک نکته مثبت وجود دارد و آن هم اختصاص فاینانس 480 میلیون یورویی به این پروژه در لایحه بودجه است.

عبدالرضا مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، با اشاره به اهمیت پروژه راه آهن غرب برای کشور به ویژه در بحث ترانزیت از مرز خسروی، گفت: با بودجه های قطره چکانی مردم کرمانشاه تا 20 سال آینده هم سوت قطار را نخواهند شنید.

مصری اظهار داشت: مردم کرمانشاه و نمایندگان استان قطعا از نوع رفتار با این پروژه در تمامی دولت ها از دولت آقای هاشمی رفسنجانی گرفته تا دولت آقای روحانی گله مندند و رضایت ندارند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به اختصاص دو ردیف اعتباری برای پروژه راه آهن غرب کشور در بودجه سال 93، گفت: نقطه مثبت بودجه راه آهن غرب کشور در لایحه بودجه سال 1393، اختصاص فاینانس 480 میلیون یورویی در کنار بودجه ریالی 113 میلیارد تومانی آن است.

به گفته مصری، این میزان مبلغ معادل 1900 میلیارد تومان می باشد که با اختصاص آن در سال جاری و نیز اختصاص بودجه های مطلوب در سال بعد از آن می توان شاهد بهره برداری از پروژه راه آهن غرب کشور ظرف دو سال آینده بود.

وی با اشاره به اعتماد بیشتر به تحقق اعتبار فاینانس پروژه، تصریح کرد: این نکته را باید مد نظر قرار داد که اعتبار اختصاص داده به پروژه در بودجه مهم نیست و مهم میزان تخصیص اعتبار پروژه است.

مصری یادآور شد: اگر بیشتر بودجه اختصاص داده شده پروژه تخصیص داده شود می توان آن را با بودجه سال 1392 که مقدار اندکی از آن تخصیص یافت برابر دانست.

مصری از خطوط راه آهن به عنوان خطوط ملی هر کشور یاد کرد و اظهار داشت: خطوط راه آهن هیچ گاه متعلق به شهر یا استان نبوده و به عنوان خطوط ملی که بسیاری از شهرها از آن استفاده می کنند، مطرح است.

وی به صرفه جویی بسیار در زمینه سوخت در صورت راه اندازی راه آهن غرب کشور اشاره کرد و اظهار داشت: چنانچه این خطوط راه اندازی شود می توان با هر بار سفر قطار از تردد نزدیک به هزار دستگاه سواری در جاده‌های غرب کشور جلوگیری کرد و این تعداد می‌تواند به میزان بسیار زیادی در صرفه جویی سوخت کشور موثر باشد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با بیان اینکه امسال باید نگاه ویژه‌ای به پروژه راه آهن غرب کشور می‌شد، خاطر‌نشان کرد: سود اصلی راه اندازی این پروژه نه به استان کرمانشاه بلکه به کل کشور می‌رسد و ضرورت داشت تا دولت در بودجه به این پروژه نگاه ویژه‌ای می‌داشت.

مصری تصریح کرد: اما جای تاسف است که این پروژه در تمامی دولت ها با کم لطفی روبه رو شده و بودجه ای که باید با توجه به اهمیت این پروژه به آن داده شود اختصاص داده نمی‌شود.

وی در پایان یادآور شد: امید است حداقل با تخصیص مناسب بودجه و فاینانس در نظر گرفته شده برای آن تا حدودی کم لطفی به این پروژه جبران شود.

انتهای پیام

کد N61256