/سفر روحانی به خوزستان/

فرمانده ارشد ارتش در جنوب غرب: حضور رییس‌جمهور مایه برکت نیروهای مسلح و مردم خوزستان است

ارتش جمهوري اسلامي ايران,نيروهاي مسلح,سفر روحاني

فرمانده ارشد ارتش در جنوب غرب کشور گفت: نیروهای مسلح استان خوزستان با تمام توان آماده پاسداری از مرزهای کشور در منطقه و مقابله با تهدیدات دشمن هستند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، امیر سرتیپ ظریفی در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح خوزستان که با حضور رییس‌جمهور در اهواز برگزار شد، با اشاره به توانمندی‌های نیروهای مسلح در خوزستان برای مقابله با تهدیدات دشمن، اظهار کرد: خوزستان به فرموده امام خمینی(ره) دین خود را به اسلام ادا کرد و اینکه رییس‌جمهور در نخستین سفر، در این استان حضور یافته است، مایه برکت برای نیروهای مسلح و مردم خوزستان خواهد بود.

وی با اشاره به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در استان خوزستان، افزود: خوزستان بواسطه برخورداری از منابع عظیم انرژی شامل نفت و گاز و همچنین دارا بودن زمین حاصلخیز کشاورزی و و مرزهای آبی موجود در این استان و ارتباط با آب‌های بین‌المللی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است و در چنین شرایطی طبیعی است که مسئولیت نیروهای مسلح استان در جهت حراست و حفاظت از این استان بیشتر می‌شود.

ظریفی تصریح کرد: نیروهای مسلح استان باید با تمام توان و هوشیاری کامل و با تکیه بر همه ظرفیت‌های خود از خوزستان به عنوان سرمایه کشور دفاع کنند و باید با افتخار گفت که امروز نیروهای استان اعم از سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، مرزبانی، بسیج و نیروهای اطلاعاتی با تکیه بر بنیان‌های اعتقادی و با دارا بودن تجربه هشت سال دفاع مقدس در دو حوزه امنیت داخلی و حراست از مرزهای زمینی و دریایی و هوایی استان با چشمانی باز توان پاسخگویی به هر توطئه‌ای را دارند.

فرمانده ارشد ارتش در جنوب غرب کشور با اشاره به تلاش‌های انجام شده در زمینه پاکسازی مناطق آلوده به مین خوزستان، ادامه داد: نیروهای مسلح استان با تلاش در این زمینه شهدای بسیاری را تقدیم کرده‌اند و تلاش صورت گرفته در این زمینه موجبات رشد و شکوفایی کشاورزی استان بواسطه پاکسازی زمین‌ها و توسعه اقتصاد استان و کشور را فراهم کرده است.

وی ابراز امیدواری کرد که به زودی جشن پاکسازی کامل اراضی آلوده به مین استان خوزستان برگزار شود.

ظریفی افزود: فرهنگ عظیم بجا مانده در استان خوزستان از سال‌های دفاع مقدس گنجینه‌ای تمام نشدنی است که این استان از حفظ آن غافل نبوده و از طرق مختلف از جمله حمایت از کاروان‌های راهیان و بهره‌مندی از چهره‌های انقلابی، به مقابله با جنگ نرم دشمن پرداخته است.

فرمانده ارشد آجا در جنوب غرب کشور همچنین اظهار کرد: نیروهای مسلح استان با توکل بر خدا و تکیه بر آموزش‌های مختلف و سخت نظامی تلاش می‌کنند که رسالت و مسئولیت سنگینی که در جهت حراست از کشور و استان بر عهده دارند را به شایستگی به انجام برسانند.

وی در پایان از رئیس‌جمهور خواست که مراتب سلام و ارادت نیروهای مسلح و رزمندگان استان خوزستان را به محضر فرمانده کل قوا برساند.

انتهای پیام

کد N61156