۰
ترقی در گفتگو با مهر:

اصولگرایان برای رسیدن به وحدت باید از مواضع قبلی خود کوتاه بیایند / علت نیامدن اصولگرایان در جلسات حجت‌الاسلام تقوی

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
احزاب و تشکلها

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با حمایت از جلسات وحدت اصولگریان با محوریت حجت‌الاسلام تقوی، گفت: عده ای برای رفتن به این جلسات تامل کردند که باید برای آن زمینه‌سازی صورت بگیرد و قطعا در آینده دعوت می‌شوند

حمیدرضا ترقی، معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: انگیزه وحدت در بین اصولگرایان خیلی افزایش پیدا کرده است و با توجه به نتایج انتخابات گذشته رفتار آنها مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت. اصولگرایان اکنون به وحدت بیشتری می اندیشند و به دنبال راهکاری برای تحقق این وحدت هستند و طبیعتا این مساله نیاز به کوتاه آمدن از مواضع قبلی است

وی افزود: برای اینکه بتوانند زمینه این وحدت را برای انتخابات مجلس فراهم کنند آسیب شناسی انجام شده و علل و عوامل نتایج انتخابات مورد بررسی سران اصولگرا قرار گرفته است.

ترقی ادامه داد: راهکارهای وحدت و انسجام در میان اصولگرایان و آسیب شناسی آنها در جبهه پیروان مورد بررسی قرار گرفت و همه تشکل ها و گروه های سیاسی اصولگرا چنین تحلیل هایی را تهیه کردند و آسیب شناسی انجام دادند، اما رسانه ای نشده است.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به جلسات هم‌اندیشی اصولگرایان با محوریت حجت‌الاسلام تقوی گفت: جلسات آقای تقوی از گسترده‌ترین جلسات دعوت از اصولگرایان و جریان‌های سیاسی اصولگرا است.

وی درباره عدم حضور برخی از تشکل های سیاسی اصولگرا در این جلسات گفت: عده ای برای رفتن به این جلسات تامل کردند که باید برای آن زمینه‌سازی صورت بگیرد و قطعا در آینده دعوت می‌شوند. بعضی خودشان نیامدند و بعضی گروه ها مانند جبهه پایداری در حال مذاکره برای ورود آنها به جلسات هستند.

ترقی درباره اصلاح طلبان و نحوه حضورشان در انتخابات گفت: یقینا جریان اصلاح طلب تندرو به دنبال لیست مستقلی با حضور عارف در انتخابات است و لیست دیگری نیز که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات زیرنظر خاتمی فعالیت می کند و هر دو لیست با دولت متفاوت هستند.

وی درباره هم‌گرایی دولت و اصولگرایان میانه‌رو برای انتخابات مجلس گفت: دولت به دنبال نیروهای معتدل است و طبیعتا این مساله در آینده مشخص می شود که دولت به کدام سمت کشیده می شود.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.