ترقی در گفتگو با مهر:

اصولگرایان برای رسیدن به وحدت باید از مواضع قبلی خود کوتاه بیایند / علت نیامدن اصولگرایان در جلسات حجت‌الاسلام تقوی

احزاب و تشکلها

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با حمایت از جلسات وحدت اصولگریان با محوریت حجت‌الاسلام تقوی، گفت: عده ای برای رفتن به این جلسات تامل کردند که باید برای آن زمینه‌سازی صورت بگیرد و قطعا در آینده دعوت می‌شوند

حمیدرضا ترقی، معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: انگیزه وحدت در بین اصولگرایان خیلی افزایش پیدا کرده است و با توجه به نتایج انتخابات گذشته رفتار آنها مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت. اصولگرایان اکنون به وحدت بیشتری می اندیشند و به دنبال راهکاری برای تحقق این وحدت هستند و طبیعتا این مساله نیاز به کوتاه آمدن از مواضع قبلی است

وی افزود: برای اینکه بتوانند زمینه این وحدت را برای انتخابات مجلس فراهم کنند آسیب شناسی انجام شده و علل و عوامل نتایج انتخابات مورد بررسی سران اصولگرا قرار گرفته است.

ترقی ادامه داد: راهکارهای وحدت و انسجام در میان اصولگرایان و آسیب شناسی آنها در جبهه پیروان مورد بررسی قرار گرفت و همه تشکل ها و گروه های سیاسی اصولگرا چنین تحلیل هایی را تهیه کردند و آسیب شناسی انجام دادند، اما رسانه ای نشده است.

معاون بین الملل حزب موتلفه اسلامی با اشاره به جلسات هم‌اندیشی اصولگرایان با محوریت حجت‌الاسلام تقوی گفت: جلسات آقای تقوی از گسترده‌ترین جلسات دعوت از اصولگرایان و جریان‌های سیاسی اصولگرا است.

وی درباره عدم حضور برخی از تشکل های سیاسی اصولگرا در این جلسات گفت: عده ای برای رفتن به این جلسات تامل کردند که باید برای آن زمینه‌سازی صورت بگیرد و قطعا در آینده دعوت می‌شوند. بعضی خودشان نیامدند و بعضی گروه ها مانند جبهه پایداری در حال مذاکره برای ورود آنها به جلسات هستند.

ترقی درباره اصلاح طلبان و نحوه حضورشان در انتخابات گفت: یقینا جریان اصلاح طلب تندرو به دنبال لیست مستقلی با حضور عارف در انتخابات است و لیست دیگری نیز که شورای هماهنگی جبهه اصلاحات زیرنظر خاتمی فعالیت می کند و هر دو لیست با دولت متفاوت هستند.

وی درباره هم‌گرایی دولت و اصولگرایان میانه‌رو برای انتخابات مجلس گفت: دولت به دنبال نیروهای معتدل است و طبیعتا این مساله در آینده مشخص می شود که دولت به کدام سمت کشیده می شود.