پنتاگون از آمادگی سنگاپور برای معامله تسلیحاتی با امریکا خبر داد

امریکا,سنگاپور,معامله

تهران - ایرنا- پنتاگون روز سه شنبه اعلام کرد : سنگاپور آماده است در یک معامله تسلیحاتی با امریکا 43/2 میلیارد دلار برای نوسازی جنگنده های اف -16خود سرمایه گذاری کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ازواشنگتن، وزارت دفاع امریکا کنگره را در جریان این طرح فروش که رادارهای جدید، سامانه های ناوبری، موشک ودیگر تجهیزات پیشرفته لازم برای ناوگان قدیمی اف -16 را در بر می گیرد قرار داده است .

این معامله موجب ارائه سامانه های جدیدی خواهد شد که به کمک یک نمایشگر در لبه کلاه خلبان به وی اجازه خواهد دادحسگرها و سلاح هایی را که در معرض دید وی قرار دارند نشانه رود.

به گفته آژانس همکاری امنیتی دفاعی که بر فروش های تسلیحاتی خارجی نظارت دارد، این معامله همچنین تعدادی بمب های هدایت شونده دقیق را برای آزمایش عرضه خواهد کرد.

این آژانس دربیانیه ای خاطر نشان می کند به روز شدن پیشنهادی ناوگان اف -16 سنگاپور قابلیت و همچنین اعتبار نیروی هوایی سنگاپور را بالا خواهد برد. ˈ

نوسازی هواپیماهای اف -16 سنگاپور به این کشور وقت بیشتری خواهد داد تا خرید احتمالی جنگنده های پرهزینه اف -35 را که نهایت جایگزین تمام جنگنده های امریکا خواهد شد مورد بررسی قرار دهد.

مترجمام 1403 /536
کد N60643