ظریف با پرونده مذاکرات بغداد به اردن رفت

ایران و اردن,عراق,ایران و عراق,محمدجواد ظریف,اردن,سیاست‌خارجی

همشهری آنلاین: وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که بامداد روز سه شنبه از بیروت عازم بغداد شده بود، لحظاتی پیش عراق را به مقصد امان پایتخت اردن ترک کرد.

ایران > سیاست‌خارجی- همشهری آنلاین:
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که بامداد روز سه شنبه از بیروت عازم بغداد شده بود، لحظاتی پیش عراق را به مقصد امان پایتخت اردن ترک کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از بغداد، محمد جواد ظریف طی این سفر با مسوولان عراقی از جمله هوشیار زیباری وزیر خارجه ، اسامه النجیفی رییس پارلمان ملی و نوری المالکی نخست وزیر عراق دیدار و راجع به مسایل روز و گسترش روابط فی ما بین بحث و گفت و کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این سفر، دعوتنامه رییس مجلس شورای اسلامی ایران را جهت حضور در نشست بین المجالس اسلامی که در تهران برگزار می شود، تقدیم رییس پارلمان ملی عراق کرد.

ظریف همچنین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک همتای عراقی اش درباره گفت وگوهای امروز با وزیر خارجه عراق گزارشی در اختیار خبرنگاران عراقی و خارجی قرار داد و دو وزیر مواضع کشورشان را در قبال مسایل روز به ویژه بحران سوریه و کنفرانس ژنو 2 بیان کردند.

در این کنفرانس دو طرف بر گسترش روابط فی مابین و ضرورت همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

ظریف همچنین با نخست وزیر عراق مسایل منطقه و بحران سوریه و اوضاع عراق و توسعه روابط و فعال کردن همکاری های بینا بین را بحث و بررسی کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بعد از ظهر امروز بغداد را به مقصد امان پایتخت اردن ترک کرد.