المرزوقی: قدرت را فقط به رئیس‌جمهور منتخب تحویل می‌دهم/ موفقیت مذاکرات ملی"معجزه" بود

تونس

رئیس‌جمهور تونس با بیان اینکه موفقت مذاکرات ملی این کشور یک "معجزه" بود تاکید کرد قدرت را فقط به رئیس‌جمهور منتخب مردم تحویل می‌دهم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، منصف المرزوقی، رئیس‌جمهوری تونس در جشن سومین سالگرد انقلاب تونس طی سخنانی اعلام کرد: قدرت را تنها به رئیس جمهوری که منتخب مردم باشد تحویل خواهم داد.

وی همچنین از موفقیت روند مذاکرات ملی تونس به عنوان یک "معجزه" یاد کرد.

رئیس‌جمهور تونس با بیان اینکه هم‌اکنون تونس در مسیر درستی قرار گرفته اعلام کرد که طرح "کودتا" علیه مشروعیت و انقلاب با شکست مواجه شده است.

وی همچنین بر لزوم سرعت بخشیدن به روند برگزاری انتخابات آتی تونس و موفقیت‌آمیز بودن این انتخاب تاکید کرد.

المرزوقی عنوان داشت: با گذشت سه سال از پیروزی انقلاب تونس همچنان از تحقق کامل همه اهداف انقلاب دور هستیم و باید بگویم که فساد و فقر در تونس شیوع پیدا کرده و ما حتی نتوانسته‌ایم عوامل اصلی فساد را مجازات کنیم.

وی افزود: تروریسم در اجرای طرح‌های خود در راستای آشفته کردن اوضاع و گسترش ناامنی در تونس ناکام مانده و من از جوانانی که فریب تررویسم را خورده‌اند می‌خواهم که برای آبادانی کشورشان تلاش کنند.

این در حالی است که روند تصویب قانون اساسی جدید تونس در مجلس موسسان این کشور ظرف روزهای اخیر و به دلیل اختلاف شدید نمایندگان پارلمان درباره بندهایی که به دستگاه قضایی کشور مربوط می‌شود، با اختلال مواجه شده است.

انتهای پیام

کد N60227