کلاه خز و سیب‌زمینی، چماق و هویج ژنو 2 ؟

سیاسی

هدایای عجیب و جالب وزیران خارجه آمریکا و روسیه به یکدیگر پیش از برگزاری مذاکرات تاریخی سوریه به بهبود فضا پیش از برگزاری کنفرانس صلح سوریه کمک کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ به نقل از خبرگزاری رویترز، سرگئی لاوروف و جان کری، وزیران خارجه روسیه و آمریکا که در خط مقدم تلاش‌ها برای برقراری صلح در سوریه هستند سعی کردند در سال نوی میلادی نشان دهند به رغم بحث و جدل‌ها بر سر سوریه روحیه‌ای خوب دارند.

کمی پیش از نشست روز دوشنبه در اقدامی عجیب از خبرنگاران خواسته شد وارد اتاق محل مذاکرات شوند، مذاکراتی که قرار بود پشت درهای بسته انجام شود.

سپس جان کری طی مراسمی از داخل یک جعبه سفید دو سیب زمینی بزرگ بیرون آورد. هر دو هیات به این شوخی واکنش مثبت نشان دادند. کری نیز به شرح مکالمه تلفنی‌اش با لاوروف درباره سیب زمینی‌ پرداخت.

نماینده روسیه نیز برای آنکه همتایان خود را سرخورده نکند به جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا یک کلاه خز صورتی روس موسوم به "اوشانکا" هدیه داد.

خبرنگاران کنجکاو بودند لاوروف قصد دارد با این سیب‌زمینی‌ها چه کند که وزیر خارجه روسیه به شوخی گفت از آنجا که این سیب زمینی‌ها به بزرگی یک هویج هستند، از آن‌ها می‌توان برای سیاست چماق و هویچ علیه هر کسی که در مذاکرات ژنو 2 مانع تراشی کند، استفاده کرد.

انتهای پیام

کد N60147