آیت‌الله نوری‌همدانی: سیره اهل بیت(ع) خمیر مایه انقلاب اسلامی است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي نوري همداني

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به این‌که «سیره علمی و عملی اهل بیت(ع) خمیرمایه و شاکله انقلاب اسلامی ایران است» گفت: از تمام ظرفیت‌ها برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) به جهانیان استفاده نشده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به این‌که «سیره علمی و عملی اهل بیت(ع) خمیرمایه و شاکله انقلاب اسلامی ایران است» گفت: از تمام ظرفیت‌ها برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) به جهانیان استفاده نشده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان آذربایجان غربی و دست اندکاران کنگره ملی امام صادق(ع) شهرستان خوی، اظهار کرد: آنچه نظام و انقلاب ما را بیمه کرده است تاسی از مکتب اهل بیت(ع) و مدیریت و درایت الهی مقام معظم رهبری به عنوان خلف صالح امام خمینی(ره) است.

وی با اشاره به این‌که «نظام اسلامی به برکت اسلام و خون شهداء، در جهان مطرح است» تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران علی رغم همه توطئه‌ها، نظامی پایدار و مستحکم است.

آیت‌الله نوری‌همدانی تصریح کرد: سیره علمی و عملی اهل بیت(ع) خمیرمایه و شاکله انقلاب اسلامی ایران است که توسط امام راحل(ره) بنیان گذاشته شد.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به برگزاری کنگره عظیم امام صادق(ع)، ادامه داد: فعالیت افرادی که برای برگزاری این کنگره تلاش می‌کنند، قابل تقدیر و تجلیل است، چرا که این کنگره می‌تواند قدمی در راستای معرفی اهل بیت(ع) به مردم باشد.

وی با تاکید بر این که موضوعات کنگره امام صادق (ع) باید به درستی تدوین و تبیین شود، یادآور شد: برگزاری این قبیل کنگره‌ها باید استمرار پیدا کند تا مردم با فرهنگ اهل بیت (ع) انس بگیرند.

وی گفت: متاسفانه نتوانسته‌ایم از تمام ظرفیت‌های خود برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) به جهانیان استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، آیت‌الله نوری‌همدانی در پایان گفت: به تازگی کتابی با عنوان "اصحاب ایرانی ائمه اطهار(ع)" منتشر شده است، در این کتاب نشان داده شده که مردم به واسطه علاقه‌ای که به اهل بیت(ع) داشتند از اقصی نقاط جهان به ایشان مراجعه و حوائج خود را برطرف می‌کردند.

انتهای پیام

کد N59734