یک مقام سازمان اطلاعات پاکستان در شمال غرب این کشور ترور شد

پاکستان,ایالت خیبرپختونخوا,انفجار بمب

اسلام آباد - ایرنا - مقام های پلیس پاکستان روز سه شنبه گزارش دادند: یک مقام امنیتی سازمان اطلاعات این کشور در ایالت ˈخیبرپختونخواˈ در شمال غرب پاکستان ترور شد.

مقام های پلیس پاکستان گفتند: مهاجمان ناشناس امروز (سه شنبه) درمنطقه ˈسوابیˈ از شهرهای ایالت خیبرپختونخوا، ˈامجد علیˈ یک مقام امنیتی سازمان اطلاعاتی این کشور را ترور کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این اقدام تروریستی را برعهده نگرفته است.

از سوی دیگر ˈعمران کاندیˈ یک مقام ارشد پلیس در ایالت خیبر پاکستان به رسانه ها گفت: خودروی نیروهای پلیس در شهر ˈدیره اسماعیل خانˈ این ایالت هدف انفجار بمب جاسازی شده از سوی تروریست ها قرار گرفت که در این حادثه 8 نفر زخمی شدند.

مقام های دولتی معتقدند: شبه نظامیان تحریک طالبان همواره در مناطق شمال غربی پاکستان نیروهای امنیتی و افراد حامی دولت و ارتش این کشور را هدف قرار می دهند.

در همین حال مقام های پلیس شهر ˈنوشهرهˈ از توابع ایالت خیبرپختونخوا نیز گزارش دادند: نیروهای امنیتی در این شهر جسد غیرقابل شناسایی چهار نفر را پیدا کردند.

حوادث انفجاری و تیراندازی امروز در پاکستان درحالی صورت گرفته که مسلمانان این کشور میلاد پیامبر گرامی اسلام (به روایت اهل تسنن 12 ربیع الاول) را جشن گرفته و تدابیر امنیتی در شهرهای عمده پاکستان نیز بمنظور جلوگیری از هرگونه وضعیت ناامن ؛ تشدید شده است.

آساق ** 1095**5981
کد N59664