سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران تشریح کرد

وضعیت پرونده‌های احمدی‌نژاد، اختلاس از بیمه ایران و عامل جنایت خیابان مدنی

محمود احمدي‌نژاد,دادگاه بيمه,دادگاه كيفري استان تهران

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران گفت که اطلاع‌رسانی درباره پرونده محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق با سخنگوی قوه قضاییه است.

قاضی محسن افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت پرونده احمدی‌نژاد و اینکه آیا وقتی برای رسیدگی به آن تعیین شده است یا خیر گفت: اطلاع‌رسانی درباره این پرونده با سخنگوی قوه قضاییه است.

وی افزود: علت این امر این است که از یک مرجع واحد درباره این پرونده اطلاع‌رسانی شود.

سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران درباره زمان صدور حکم پرونده اختلاس از بیمه ایران گفت: حکم پرونده تا پایان دی‌ماه صادر می‌شود و این حکم قابل اعتراض در دیوان عالی کشور است.

افتخاری درباره وضعیت پرونده عامل جنایت خیابان مدنی نیز گفت: این پرونده دو بخش دارد. یک بخش از پرونده در دادگاه انقلاب در مورد اتهام محاربه رسیدگی شد و بخش دیگر پرونده در رابطه با اتهام قتل مستوجب قصاص با شکایت شاکی خصوصی در دادگاه کیفری استان رسیدگی می‌شود.

وی با بیان اینکه شعبه 71 دادگاه کیفری استان فردا (چهارشنبه) برای رسیدگی به این پرونده تشکیل جلسه می‌دهد گفت: در این پرونده باید درباره سلامت روانی متهم از پزشکی قانونی استعلام می‌شد که این کار انجام شد و فردا جلسه رسیدگی به این پرونده برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N59522