پلیس ترکیه در عملیاتی مرد شماره دو القاعده در خاورمیانه را دستگیر کرد

القاعده,عملیات

آنکارا - ایرنا - پلیس ترکیه در پی رسیدن نیروهای گروه تروریستی تکفیری ˈدولت اسلامی عراق و شام ˈ(داعش) وابسته به ˈالقاعدهˈ به مرزهای این کشور و سوریه ، روز سه شنبه در عملیاتی مرد شماره دو القاعده در خاورمیانه را دستگیر کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های محلی، پلیس ترکیه عملیات خود را صبح امروز علیه نیروهای القاعده در استانهای ˈ وانˈ ، ˈاستانبولˈ، ˈکیلیسˈ، ˈآداناˈ، ˈغازی آنتپˈ و ˈقیصریهˈ برای دستگیری مرد شماره دو القاعده ، آغاز کرد.

بر اساس این گزارش، این عملیات با در نظر گرفتن احتمال درگیری مسلحانه، تحت تدابیر امنیتی شدید انجام شد و در آن صدها مامور پلیس و نیروهای ژاندارمری ترکیه حضور داشتند .

به نوشته منابع خبری ترکیه ، در این عملیات ˈابراهیم شنˈ که از وی به عنوان فرد شماره دو القاعده در خاورمیانه نام برده می شود و ˈهالیس بایانجوکˈ مسوول ساختار این گروه تروریستی در ترکیه، به همراه سه نفر در استانبول دستگیر شده اند.

شمار دقیق بازداشت شدگان در این عملیات هنوز اعلام نشده است.

بنابر این گزارش ، در جریان عملیات پلیس ترکیه علیه عناصر القاعده ، شعبه های ˈبنیاد حق و آزادی های انسانیˈ ترکیه که هماهنگ کننده اصلی عزیمت کشتی ˈمرمره آبیˈ به نوار غزه بود و در جریان عملیات فساد مالی و ارتشا علیه دولت ترکیه در کنار دولت قرار گرفته بود و از ˈجماعت گولنˈ انتقاد کرده، در شهرهای کیلیس و قیصریه مورد بازرسی قرار گرفته است.

نیروهای گروه تروریستی تکفیری دولت اسلامی عراق و شام ( داعش ) در سوریه یکشنبه گذشته با عقب راندن نیروهای ارتش به اصطلاح آزاد ، به نقطه مقابل مرز ˈآکچاقلعهˈ ترکیه رسیدند.

ترکیه پیش از این و در پی تشدید درگیری ها بین نیروهای معارض و تروریستی در سوریه مرز آکچاقلعه را بسته بود.

خاورم**2012**230**1651
کد N59515