در اولین نشست مجمع حقوقدانان حقوق اساسی کشور

معاون حقوقی رییس‌جمهور: نگاه دولت به قانون اساسی نگاه به یک میثاق ملی است

معاون حقوقي رييس جمهور,الهام امين‌زاده,حقوق شهروندي

اولین نشست مجمع حقوقدانان حقوق اساسی کشور با موضوع نسبت بین قانون اساسی و حقوق شهروندی روز دوشنبه با حضور معاون حقوقی رییس‌جمهور و جمعی از اساتید و حقوقدانان حقوق اساسی کشور برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، الهام امین‌زاده در این نشست ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام صادق (ع) و آغاز هفته وحدت اظهار کرد: اولین جلسه مجمع حقوقدانان اساسی به دنبال تجمیع معاونت قانون اساسی و هیات نظارت بر اجرای قانون اساسی در معاونت حقوقی برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: این جلسات به صورت مستمر، علمی، راهبردی و کاربردی تشکیل شود و در جلسات آتی از حضور رییس‌جمهور کشورمان بهره‌مند شویم.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با اشاره به ارائه گزارش صد روزه رییس‌جمهور در زمینه تدوین حقوق شهروندی، برگزاری اینگونه جلسات با حضور اساتید برجسته حقوق را مفید و مثمر ثمر ارزیابی کرد.

امین‌زاده با اشاره به دیدگاه دولت تدبیر و امید به قانون اساسی، خاطرنشان کرد: نگاه دولت به قانون اساسی نگاه به یک میثاق ملی است که همه باید به آن احترام بگذارند.

وی با اشاره به دیدارهای صورت گرفته با روسای قوا، اعضای شورای نگهبان و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اظهار کرد: در همه این دیدارها مسئولان کشور به دنبال ایجاد تعامل و خواستار توسعه کشور بوده و در ادامه بر ضرورت اجرای قانون اساسی و رعایت حقوق شهروندی تاکید کردند.

معاون حقوقی رییس‌جمهور با بیان اینکه "دکتر روحانی تاکید دارند، نباید سند حقوق شهروندی فقط در حد شعار باقی بماند و باید اجرایی شود"، گفت: اگر اعتماد بین دولت و ملت بازسازی شود و فضای امنیتی به فضای متعادل اجتماعی تبدیل شود، قطعاً تضمین‌کننده امنیت ملی کشور خواهد بود.

در این جلسه دکتر کاتوزیان، دکتر علومی، استاد محقق داماد، آیت‌الله موسوی بجنوردی، دکتر آشنا و دکتر مهرپرور در سخنانی به بیان نقطه نظرات خود در خصوص حقوق شهروندی و اجرای قانون اساسی پرداختند.

در این نشست که با حضور بیش از بیست تن از اساتید و مدرسان حقوق اساسی دانشگاه‌ها برگزار شد و به مدت سه ساعت به طول انجامید، حاضران به ارائه دیدگاه‌های خود درباره موضوع جلسه پرداختند.

جلسات این مجمع بطور مستمر به منظور یافتن راهکارهای مناسب برای اجرای قانون اساسی توسط معاون حقوقی رییس‌جمهور برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

کد N59292