شکایت از وزیر علوم به "اصل 90" رسید

سیاسی

تعدادی از نمایندگان شکایت خود از فرجی دانا وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری را به دلیل پرونده‌های مربوط به دانشجویان ستاره‌دار به کمیسیون اصل 90 ارائه کردند.

جبار کوچکی‌نژاد با بیان این مطلب به خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دا نشجویان ایران (ایسنا)، گفت: در مورد انتصابات و همچنین دانشجویان ستاره‌دار آمارهای ضد و نقیضی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ارائه شد و از آنجایی که این آمارها قابل استناد نبود، طبیب‌زاده یکی از اعضای کمیسیون آموزش به نمایندگی از کمیسیون پیگیر این موضوع شد تا بررسی های لازم در مورد پرونده‌های مربوطه انجام گیرد.

این عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خاطرنشان کرد: منظور از این بررسی‌ پرونده‌ها این بود که چرا این دانشجویان ستاره‌دار شده‌اند و علت اصلی مشخص شود اما متاسفانه وزارت علوم از در اختیار گذاشتن اطلاعات به نمایندگان مجلس امتناع کرده است که این رویه خلاف قانون است.

وی تاکید کرد: وظیفه‌ی نظارتی یکی از وظایف نمایندگان است و باید در هر مساله‌ای اطلاعات لازم در اختیار نماینده‌ی درخواست کننده قرار گیرد و از آنجایی که این کار از طرف وزارت علوم امکان پذیر نشده است شکایت خود را به کمیسیون اصل 90 مجلس اعلام کرده‌ایم.

انتهای پیام

کد N59130