سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا

نباید برای منتقدان مشکلی ایجاد شود/مسئولان آستانه تحمل‌شان را بالا ببرند

سیاسی

نایب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، وجود فضای باز اظهارنظر و نقد در کشور را بسیار مفید خواند و گفت که مسئولان باید با افزایش آستانه تحمل‌شان مشکلی برای منتقدان به صرف بیان نقدشان ایجاد نکنند.

نایب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت، وجود فضای باز اظهارنظر و نقد در کشور را بسیار مفید خواند و گفت که مسئولان باید با افزایش آستانه تحمل‌شان مشکلی برای منتقدان به صرف بیان نقدشان ایجاد نکنند.

حجت‌الاسلام حسین سبحانی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، وجود فضای نقد به خصوص نقد سازنده را باعث پیشرفت و تعالی کارها دانست و گفت: با وجود فضای نقد در کشور عیوب، شناسایی شده و مسئولان در جهت رفع عیوب و نواقص برمی‌آیند.

وی ادامه داد: در برابر مفید بودن نقد سازنده، نقد تخریبی و یا کوبنده نیز منفی است اینکه گاهی با انگیزه‌های سیاسی و بدون ارائه راه‌حل اظهاراتی در قالب نقد صورت می‌گیرد می‌تواند عوارضی برای کشور داشته باشد، حتی دستاویزی برای بیگانگان شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس خاطر نشان کرد: در چنین حالتی اگر نقد مثبت و سازنده باشد می‌تواند برای کشور مفید واقع شود چرا که هرچه فضای نقد سازنده به ارائه راه‌حل‌های مفید در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گسترش یابد برای کشور قابل استفاده خواهد بود.

سبحانی‌نیا ادامه داد: در این شرایط مسئولان باید آستانه تحمل خود را نسبت به شنیدن نقدهایی که در سایت‌های مجازی و از تریبون‌های مختلف مطرح می‌شود بالا ببرند و بپذیرند در جامعه‌ باز و اسلامی نقد می‌تواند مفید باشد.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان نباید از شنیدن انتقاد ناراحت شوند گفت: نگاه مسئولان به نقد باید سازنده باشد و خود را ملزم به پاسخگویی بدانند، در چنین شرایطی فضای پاسخگویی در جامعه به وجود آمده و مسئولان برای رفع نواقص و عیوب و پاسخ به نقدهای سازنده تلاش می‌کنند.

نایب رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر اینکه نقد سازنده می‌تواند به پیشرفت امور و رفع ایرادات کمک کند گفت: نقد سازنده باعث می‌شود که مشکلات در بدنه دستگاه‌های کشور شناسایی شده و مسئولان برای رفع آن تلاش کنند در چنین شرایطی است که امور بهتر و مناسب‌تر در مسیرش پیش می‌رود.

سبحانی‌نیا با بیان اینکه برخی مسئولان تحمل‌پذیری کمتری نسبت به منتقدان دارند، افزود: باید فضای پرسش و پاسخ در کشور آماده شود و مسئولان بپذیرند که در کنار مسئولیت‌شان ممکن است نقدهایی نیز به آنها وارد شود چرا که مردم متولیان واقعی امور و صاحبان اصلی انقلابند و می‌توانند از مسئولان سؤال کنند و وظیفه مسئولان پاسخ به نقدها است.

وی با تاکید بر ضرورت افزایش آستانه تحمل مسئولان نسبت به شنیدن نقدها گفت: نباید به صرف نقادی به دنبال ایجاد مشکل برای افرادی که نقد می‌کنند و دستگاه مربوطه آن بود بلکه باید به دنبال راه‌حل بهبود امور رفت، اگر چنین فضایی به وجود آید کشور پیشرفت کرده و عیوب برطرف می‌شود.

این عضو هیأت رئیسه مجلس در پایان گفت: مسئولان وقتی مسئولیتی را می‌پذیرند باید بدانند که گوش شنوایی برای شنیدن نقدها باشند و به نقدها نیز پاسخ منطقی و درستی بدهند. این موضوع منوط به افزایش آستانه تحمل مسئولان است.

انتهای پیام

کد N59128