نتایج همه پرسی مصر پس از 72 ساعت از پایان رای گیری اعلام می شود

همه پرسی,قانون اساسی,مصر

تهران - ایرنا - ˈهشام مختارˈ عضو دبیر خانه کمیته عالی انتخابات مصر گفت که نتایج همه پرسی قانون اساسی این کشور 72 ساعت پس از پایان رای گیری اعلام خواهد شد .

همه پرسی قانون اساسی جدید مصر از صبح امروز (سه شنبه) در حوزه های رای گیری این کشور آغاز شده است .

سخنگوی وزارت خارجه مصر اعلام کرد: 52 میلیون مصری واجد شرایط شرکت در همه پرسی قانون اساسی جدید هستند.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری ˈمصری الیومˈ از ساعت 9 صبح امروز به وقت محلی ، مراکز رای گیری کار خود را آغاز و قرار است تا ساعت 21 ادامه یابد.

همه پرسی قانون اساسی جدید مصر طی دو روز ( امروز و فردا) و در سایه تدابیر شدید امنیتی در مراکز و حوزه های رای گیری در استان های مختلف این کشور آغاز شده است.

در همین راستا نیروهای امنیتی و ارتش مصر به منظور برقراری امنیت در جریان همه پرسی قانون اساسی این کشور، در نواحی مختلف شهرهای مصر مستقر شده اند.

همچنین نیروهای امنیتی تمامی مقرهای کمیته های عمومی و مراکز انتخاباتی را ، تحویل گرفته اند.

دهها ناظران بین المللی از اتحادیه اروپا ، آفریقا و برخی سازمان های آمریکایی به منظور نظارت بر همه پرسی قانون اساسی مصر، وارد این کشور شده اند .

از سوی دیگر پایگاه خبری الیوم السابع خبر داد که صدای انفجاری در اطراف دادگاه شمال ˈجیزهˈ در مصر قبل از شروع همه پرسی شنیده شد .

سرهنگ ˈسعید طعیمهˈ مدیر اداره راهنمایی رانندگی جیزه در این ارتباط گفت: انفجار بمب، صبح امروز در برابر ساختمان دادگاه شمال جیزه رخ داد که بر اثر آن شیشه های ساختمانهای اطراف شکست ، اما به کسی آسیبی نرسید .

همه پرسی قانون اساسی جدید مصر در حالی برگزار می شود که این همه پرسی از سوی گروه های اسلام گرا و جناح های سیاسی این کشور تحریم شده است .

مترجمام** 1453**1651
کد N58830